Reklaam sulgub sekundi pärast

3 LAUSET, MIDA ei tohi ärevushäire all kannatavale inimesele kunagi öelda

Paraku on tänapäeva ühiskonna üheks levinuimaks häireks ärevushäire ehk inglise keeles öelduna generalised anxiety disorder, mida inimene ise kontrollida ei suuda. Uuringud kinnitavad, et seda häiret esineb naistel tunduvalt rohkem kui meestel ning see avaldub läbi mitme erineva kehalise kaebuse.


Paraku on tänapäeva ühiskonna üheks levinuimaks häireks ärevushäire ehk inglise keeles öelduna generalised anxiety disorder, mida inimene ise kontrollida ei suuda. Uuringud kinnitavad, et seda häiret esineb naistel tunduvalt rohkem kui meestel ning see avaldub läbi mitme erineva kehalise kaebuse.

Ärevushäire all kannatavale inimesele ei tohiks mitte kunagi öelda, et lõpetagu närvitsemine, sest see ei aita teda.

On asju, millega ajad ärevushäire all kannatava inimese olukorra veelgi hullemaks ning sellest tulenevalt toome siinkohal välja kolm lauset, mida ei tohi ärevushäire all kannatavale inimesele mitte kunagi öelda.

1. Lõpeta ära!

Kui ta suudaks ise ärevushäiret kontrollida, siis ta teeks seda ja ei läheks närvi. Paraku on see tema kontrolli alt väljas.

2. Sul on kõik korras.

Aga tegelikult tal ei ole kõik korras. Ta ei suuda kontrollida oma reaktsioone ja on tohutus ärevuses.

3. Kas sa ei saaks lihtsalt maha rahuneda?

On selge, et ärevushäire all kannatav inimene ei saa nii lihtsalt maha rahuneda. Kui hoog üle läheb, rahuneb ta, kuid seda ei saa talitseda.

Allikas: psychologytoday