3 MÄRKI, ET SA OLED ülimalt intelligentne või lausa geenius

10 kommentaari
3 MÄRKI, ET SA OLED ülimalt intelligentne või lausa geenius

Üks asi on omada mitut kõrgharidust, teine asi aga kõrgem intelligentsus – vahel võivad need kaks omavahel seotud olla, ent mitte alati. Üliintelligentne olla pole sugugi nii lõbus, kui arvata võiks ning sageli võib see väga stressirohke olla – kiputakse üle mõtlema ning sellega kaasnevad sageli ka ärevushäired. Teisalt saavutavad sellised inimesed elus rohkem ja aitavad ühiskonna arengule kaasa.

Üks asi on omada mitut kõrgharidust, teine asi aga kõrgem intelligentsus – vahel võivad need kaks omavahel seotud olla, ent mitte alati. Üliintelligentne olla pole sugugi nii lõbus, kui arvata võiks, ning sageli võib see väga stressirohke olla – kiputakse üle mõtlema ning sellega kaasnevad sageli ka ärevushäired. Teisalt saavutavad sellised inimesed elus rohkem ja aitavad ühiskonna arengule kaasa.

Allpool on välja toodud kolm märki, mis viitavad sellele, et sa oled teistest tunduvalt intelligentsem:

1. Sul on raske uusi sõpru leida

Inimesi, kellega sul on hea klapp sügavamal tasandil, on raske leida, sest enamik inimesi ei oska ega jaksa sinuga kaasa mõelda. Sinu mõttemaailm on teistmoodi üles ehitatud ning teemad, mis sinu jaoks on põnevad, on teiste jaoks arusaamatud. Sel põhjusel on sul ka keerulisem uusi sõpru leida, sest ühiseid huvisid ja hobisid on vähe. Teisalt, kui sa leiad inimese, kes mõtleb nagu sina ja on võimeline sinu mõttejooksu õhust tabama, oled leidnud hea sõbra kogu eluks. Üks väga hea sõber on parem kui kümme tuttavat.

2. Sind ignoreeritakse sageli

Sinu jutt tundub teistele sageli targutamisena ja sinu seltskonnas tunnevad teised end pigem rumalana. Sel põhjusel ei soovita sind ka oma seltskonda – eriti just meelelahutuslikel üritustel. Küll aga pöördutakse sinu poole siis, kui on vaja abi. Sinu nõuandeid hinnatakse kõrgelt siis, kui omal mõistus otsa saab.

3. Sinu naljad ei tundu teistele naljakad 

Sinu mõttelend on teisel tasandil ning seetõttu mõjuvad ka sinu naljad teistele arusaamatuna. Võimalik, et sinu naljade üle naerdakse vaid sellepärast, et sulle head muljet jätta või siis soovitakse endast samuti väga targa inimese muljet jätta. Kui sa viskad aga nalja, mis sinu enda meelest on mõttetu, siis naeravad kõik ja nad teevad seda südamest. 

Allikas: higherperspectives.com