3 MÄRKI, et sinu organism vajab puhastuskuuri

Kui sa tarbid rohkem kui korra nädalas ebatervislikku toitu, sööd päevas vähem kui viis portsjonit värskeid puu- ja köögivilju, jood alkoholi, liigud vähe ja jõuad trenni nii kuidas juhtub, siis suure tõenäosusega vajab sinu keha aegajalt turgutust! Siinkohal ei pea me silmas dieeti ega paastumist, vaid hoopis väikeseid muudatusi oma igapäevases eluviisis! 

Kui sa tarbid rohkem kui korra nädalas ebatervislikku toitu, sööd päevas vähem kui viis portsjonit värskeid puu- ja köögivilju, jood alkoholi, liigud vähe ja jõuad trenni nii kuidas juhtub, siis suure tõenäosusega vajab sinu keha aeg-ajalt turgutust! Siinkohal ei pea me silmas dieeti ega paastumist, vaid hoopis väikeseid muudatusi oma igapäevases eluviisis! 

Allpool toome välja 3 sümptomit, mis viitavad sellele, et sinu organism on kurnatud ja vajab värskendavat energialaengut.

1. Sinu näonahk on muutunud tuhmiks

Kui sa märkad, et sinu näonahk on muutunud elutuks ja tuhmiks või sul on tekkinud muud nahaprobleemid, siis viitab see sellele, et sinu organismis on tasakaal paigast ära ja keha ei tule enam jääkainete väljutamisega toime. 

2. Vähe energiat, uimasus

Kui sa tunned end hommikuti uimaselt ja seda isegi siis, kui sa oled kaheksa tundi magada saanud, siis on sinu keha väsinud ja see tähendab, et sinu organism ei saa neid toitaineid, mida tal vaja on. Ebatervislik toit väsitab ja kurnab keha ning see omakorda muudab sinu enesetunde kehvaks.

3. Seedimine on paigast ära, raskustunne kõhus

Kui sa tunned, et sinu seedesüsteem on tasakaalust väljas, kõht on kinni või valutab, siis tuleks oma kehale puhkust anda. Organism vajab puhkust ja turgutust täpselt samamoodi, nagu sina vajad puhkust oma igapäevastest töökohustustest!

Kõik need kolm sümptomit kokku on selge märk sellest, et sa võiksid oma kehale puhkust anda. Ekstreemsused sinu kehale head ei tee ja dieetidest tuleks kindlasti eemale hoida, küll aga võiks oma menüüs mõned muudatused teha! 

Soovitused, kuidas oma organismi turgutada – järgi neid kõiki!

1. Joo rohkesti vett!

2. Väldi liha ja rasvaseid tooteid!

3. Väldi poolfabrikaate (külmutatud tooted, jahutatud tooted)!

4. Söö rohkesti hooajalisi köögivilju – aurutatult, püreesupina, smuutides, salatites.

5. Tarbi hapendatud piimatooteid (jogurt, keefir, hapupiim).

6. Väldi nisujahu!

7. Väldi suhkrut!

8. Söö häid rasvu (avokaado, pähklid, seemned). 

9. Väldi alkoholi!

10. Söö mitu korda päevas väikeste portsjonite kaupa (nii on organismil lihtsam toitu seedida).

11. Liigu vähemalt 10 000 sammu päevas.

12. Ole füüsiliselt aktiivsem kui varem (mine trenni, vali lifti asemel trepid, viibi värske õhu käes).

Ülalpool toodud soovitused aitavad organismil ennast puhastada ja mürkidest vabaneda. Oluline on ka see, et ühtegi toidukorda vahele jätta ei tohi ja kindlasti tuleks rohkem liikuda!

 

Karin Karu