3 OHTLIKKU PEAVALUTÜÜPI, mis võivad rasket haigust tähendada

3 OHTLIKKU PEAVALUTÜÜPI, mis võivad rasket haigust tähendada

Peavalu näol on tegu äärmiselt ebameeldiva valuaistinguga, mida paljud meist üsnagi sageli tunnevad ning halvimal juhul tuleb seda ette lausa mitmel korral nädalas. Kui teatud peavalu tüübid on seotud magamatuse ja stressiga, siis leidub ka neid, mis võivad olla märguandeks mõnest tõsisemast haigusest.

Peavalu näol on tegu äärmiselt ebameeldiva valuaistinguga, mida paljud meist üsna sageli tunnevad ning halvimal juhul tuleb seda ette lausa mitmel korral nädalas. Kui teatud peavalutüübid on seotud magamatuse ja stressiga, siis leidub ka neid, mis võivad olla märguandeks mõnest tõsisemast haigusest.

Kui sa tunned, et peavalu tuleb ette juba niivõrd tihti, et see segab sinu igapäevaseid toiminguid ning sa ei suuda enam korralikult keskenduda, siis tasub kindlasti arsti poole pöörduda.

Allpool on välja toodud kolme tüüpi peavalu, mille esinemisel tuleb kiiremas korras arsti juurde aeg kinni panna.

1. Peavalu, millega kaasneb pinge ja valu kaelapiirkonnas

See võib viidata sellele, et kaelaarter võib olla kahjustunud. Arterid on veresooned, mida mööda veri voolab südamest elunditesse ning kui kaelapiirkonnas asuv arter on kahjustunud, võib vereringes tekkida häireid ning halvimal juhul lõpeb see südameatakiga. Kaelapiirkonnas tekkiv valu on kindel märk sellest, et on aeg minna oma tervist kontrollima.

2. Peavalu ja tuim tunne

Kui peavaluga kaasneb kummaline tuim tunne peas, võib see viidata sellele, et peas asuvatesse veresoontesse on kogunenud liiga suur kogus verd, mis võib liigse pinge korral põhjustada samuti südameatakki.

3. Peavalu peale üheöösuhet

Kui sa tajud peale seksi võõra inimesega äkilist peavalu ning need valuhood jätkuvad vahelduva eduga, siis tasub kiirelt arsti juurde kontrolli minna, sest seda peetakse ka üheks esimeseks HIV sümptomiks.

 

Allikas: higherperspectives