Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

3 OHTLIKKU TOITU, MIS PÕHJUSTAVAD vähkkasvajate teket!

Vähitekitajate ehk kantserogeenide hulka kuuluvad ka mitmed toiduained, mille liigsel tarbimisel võib pahaloomuliste kasvajate tekke tõenäosus suureneda ning just sel põhjusel tasub oma menüül kindlasti silm peal hoida ning vajadusel ka uuendusi sisse viia. Miks tarbida kahjulikku toitu, kui on võimalik eelistada kasulikku?

Vähitekitajate ehk kantserogeenide hulka kuuluvad ka mitmed toiduained, mille liigsel tarbimisel võib pahaloomuliste kasvajate tekke tõenäosus suureneda ning just sel põhjusel tasub oma menüül kindlasti silma peal hoida ning vajadusel ka muudatusi sisse viia. Miks tarbida kahjulikku toitu, kui on võimalik eelistada kasulikku?

Süües mõeldakse tihtipeale toidu tervislikkusele kehakaalu aspektist vaadates, ent ei osata mõelda, kuidas võiks antud toit tervisele üleüldisemas pildis mõjuda.

Alljärgnevalt on välja toodud kolm toitu, mida tasuks pigem mõõdukalt tarbida – just neid aineid seostatakse kõrgema vähiriskiga. 

1. Suitsetatud, söestunud liha

Kõrgel kuumusel töödeldud liha on kantserogeenne, mis tähendab, et seda tuleks tarbida mõõdukalt. Üks viil suitsuliha paar korda nädalas ei tee loomulikult midagi, ent kui igal õhtul süüa söestunud või suitsetatud liha, tõuseb oht haigestuda.

Pigem eelista liha, mis on küpsetatud madalamal temperatuuril.

2. Väga soolased toidud

Valge lauasool on suures koguses tarbituna üsnagi kahjulik ning seda seostatakse maovähi tekkega. Kuivatatud soolakala, krõpsud ja muud soolased snäkid on tervisele kahjulikud. Päevas võiks soola tarbimine jääda 6-7 grammi vahele ning lauasoolale eelista looduslikku – Himaalaja sool on näiteks kordades kasulikum.

Eelista värsket köögivilja ja valmista neist madalal temperatuuril ahjus krõpse.

3. Alkohol

Alkohol on tervisele üleüldises plaanis kahjulik ja see pole enam ammu saladus. Lisaks ülekaalule ja muudele terviseprobleemidele seostatakse liigset alkoholi tarbimist ka suu- ja rinnavähi tekkega. 

Eelista alkoholile hapendatud piimatooteid – klaas keefirit mõjub tervisele tõeliselt hästi, turgutades ainevahetust ning varustades organismi kasulike bakteritega.

Allikas: dailymail

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness