3 põhjust, miks kalorite lugemine on mõttetu

3 põhjust, miks kalorite lugemine on mõttetu

Kõik naised, kes on dieeti pidanud, on kindlasti püüdnud ka kaloreid lugeda. Paraku on see aga üpriski mõtetu ning aeganõudev tegevus, mis sinu kaalulangetamisele alati kaasa ei aita! Lisaks tekitab pidev kalorite jälgimine stressi!  Siin on 3 põhjust, miks sa peaksid kalorite lugemise lõpetama!

Kõik naised, kes on dieeti pidanud, on kindlasti püüdnud ka kaloreid lugeda. Paraku on see aga üpriski mõttetu ning aeganõudev tegevus, mis sinu kaalulangetamisele alati kaasa ei aita! Lisaks tekitab pidev kalorite jälgimine stressi! 

Siin on 3 põhjust, miks sa peaksid kalorite lugemise lõpetama!

1. Kalorite lugemine eksitab!

Kas tead, et siin on väga suur vahe, millistest toitudest sa oma kalorid kätte saad? Kui sa pead päevas tarbima näiteks 2000 kalorit, siis palju olulisem on see, kuidas sa need kalorid kätte saad – kas sa sööd need kalorid sisse rämpstoidust või täisväärtuslikust toidust! Kaloritest palju olulisemal kohal on rasvade, süsivesikute, valkude ning kiudainete osakaal sinu toidus. Süües 2000 kalori ulatuses küpsiseid, ei võta sa mingi nipiga kaalust alla. 

2. Täpset kalorite arvestust on pea võimatu pidada!

Sa ei kaalu ju ära igat banaani või õuna, mida sa sööd, ja kui poest salati või piruka ostad, siis tea, et kalorimärgistus valmistoodetel on suure tõenäosusega ebatäpne. Nii on võimalik nädalaga ligi 500-2000 lisakalorit tarbida ilma, et sa sellest arugi saaksid. Ja kaalust sa sedasi muidugi alla ei võta.

3. Sa ei saa süüa asju, mille kalorite väärtus pole teada ja see tekitab stressi! Stress omakorda põhjustab kaalutõusu!

Kui sa oled endale pähe võtnud, et sa loed kaloreid, siis sa ei saa ju osta toitu, mille kohta sul puudub teave, kui palju kaloreid see sisaldab. Ka restoranides ei saa sa end mugavalt tunda. See kõik kurnab ja tekitab stressi ning sa jääd ilma kõigest heast ja seda ilma põhjuseta. Kalorite lugemine on ajaraiskamine! Söö täisväärtuslikku toitu, liigu piisavalt ja küll need kilod ka tasapisi kaduma hakkavad.  

www.allwomenstalk.com