3 PÕHJUST, MIKS KANEELI hommikukohvile lisada

3 PÕHJUST, MIKS KANEELI hommikukohvile lisada

Kohvi on paljudele asendamatu hommikune ärataja, päevane energiaandja ning õhtune puhkehetk, ent selleks, et kohvi joomine ka tervisele kasulik oleks, tasub teada paari lihtsat nippi. Esmalt tasuks kindlasti loobuda valge suhkru lisamisest kohvile ning rammus koor pole samuti just kõige figuurisõbralikum.

Kohv on paljudele asendamatu hommikune ärataja, päevane energiaandja ning õhtune puhkehetk, ent selleks, et kohvi joomine ka tervisele kasulik oleks, tasub teada paari lihtsat nippi. Esmalt tasuks kindlasti loobuda valge suhkru lisamisest kohvile ning rammus koor pole samuti just kõige figuurisõbralikum.

Kõige parem moodus oma kohvi tervislikumaks muutmiseks on kaneeli lisamine ning allpool on välja toodud kolm imelist põhjust, miks ka sina seda soovitust järgida võiksid:

1. Veresuhkur püsib stabiilsena

Kaneel aitab reguleerida veresuhkru taset ning aeglustab glükoosi imendumist verre, mis tähendab, et ootamatud näljasööstud jäävad ära. See omakorda aitab isud kontrolli all hoida ning sul ei teki vastupandamatut vajadust tervet šokolaadi korraga ära süüa. 

2. Põletikuvastane toime

Kaneel sisaldab tugevat antioksüdanti proantotsüaniid, mis aitab ennetada raku ja kudede kahjustusi, seega toimib see maitseaine ka põletikuliste protsesside leevendajana organismis.

3. Parandab vereringet

Kaneelil on verd vedeldav toime, mis on võrreldav ravimitega, mida kasutatakse erinevate südameprobleemide korral. Näiteks aitab kaneel teatud määral vähendada infarkti ja trombide tekkeriski.

Allikas: health