3 PÕHJUST, MIKS SINA oma Facebooki konto kustutama peaksid

3 PÕHJUST, MIKS SINA oma Facebooki konto kustutama peaksid

Facebooki kontot omavad enamus inimesi ning sealses keskkonnas veedetakse iga päev isegi mitmeid tunde, mis omakorda tähendab, et see aeg viibitakse reaalsest elust eemal. Tänapäeva virtuaalne maailm on paljudele noortele muutunud nii mugavaks ja meeldivaks, et nad ei tule enam päris elus toime ja see on üsnagi kurb. 

Facebooki kontot omab enamik inimesi ning sealses keskkonnas veedetakse iga päev isegi mitmeid tunde, mis omakorda tähendab, et see aeg viibitakse reaalsest elust eemal. Tänapäeva virtuaalne maailm on paljudele noortele muutunud nii mugavaks ja meeldivaks, et nad ei tule enam päris elus toime ja see on üsnagi kurb. 

Praegu ei tea mitte keegi, kuidas virtuaalses maailmas elamine meie ühiskonda mõjutab, see toime avaldub alles viiekümne aasta pärast ning võib vaid aimata, et inimeste oskus reaalses elus suhelda ja nende füüsiline vorm ning lisaks ka tervis võivad saada hoobi.

Kolm põhjust, miks juba täna Facebookist loobuda:

1. See on illusioon

Facebook ei ole päris elu, see on virtuaalne sotsiaalmeediakanal, millest enamikel on tekkinud sõltuvus ning sageli peetakse seda olulisemaks kui reaalset elu. Iga minut, mis sa veedad reaalsest elust eemal, vaadates ekraanil toimuvat, tähendab tegelikult kaugenemist sellest, mis on päris – loodus, värske õhk, reaalsed inimesed, reaalsed suhted.

2. See rikub emotsionaalseid oskusi

Inimesed, kes on sinu sõbrad ka päris elus, ei vaja selleks Facebooki, et sinuga suhelda. See on küll mugavam suhtlusviis, ent see rikub inimese reaalseid emotsionaalseid ja hingelisi oskusi päris inimestega suhelda ning sa kaugened sellest, mis on reaalne. Facebook on kujutelm ja seal võõraste inimestega suheldes ei tea sa kunagi, kes tegelikult teisel pool ekraani on.

3. Sa kulutad suure osa oma elust millelegi, mis ei ole päris

Miks kulutada aega millelegi, mis pole isegi ehtne? Facebook on suures osas pettekujutelm, võimalus näidata ennast võhivõõrale hoopis teise nurga alt ja luua illusioone, mis tõele ei vasta. Sa kulutad aega suhtlemaks inimestega, kellest sa midagi ei tea, kaotades samal ajal sügava sideme iseenda ja reaalse maailmaga. 

Reaalne elu pakub palju imelisemaid emotsioone ja elamusi, ent elades virtuaalses maailmas, kaob oskus elada päris elu. Inimene kaotab reaalsustaju, kui ta viibib virtuaalses maailmas iga päev ja nii aastakümneid. 

Kui sa ei taha oma Facebooki kontost loobuda, siis võta vähemalt väike paus – suvisel ajal võiks kindlasti rohkem värskes õhus viibida ja virtuaalsest maailmast puhata.

Allikas: higherperspectives.com