Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

3 POPULAARSET TOITU, mille söömine tuleks kohe lõpetada

Selleks, et inimene tunneks ennast hästi ning tervis oleks samuti korras, tasub oma menüül pilk peal hoida - on asju, mille söömine ei tee üksnes paksuks, vaid tekitab ka peavalu, uimasust ning paraku ka sõltuvust. Tundub kummaline, et inimesed söövad asju, mis panevad keha valutama, kuid paraku just nii see on.

Selleks, et inimene tunneks ennast hästi ning tervis oleks samuti korras, tasub oma menüül pilk peal hoida – on asju, mille söömine ei tee üksnes paksuks, vaid tekitab ka peavalu, uimasust ning paraku ka sõltuvust. Tundub kummaline, et inimesed söövad asju, mis panevad keha valutama, kuid paraku just nii see on.

Allpool on välja toodud kolm toitu, mille söömine on organismile igas mõttes kahjulik ning mida tuleks kindlasti vältida:

1. Snäkid, mis sisaldavad MSG ainet

MSG ehk naatriumglutamaat on levinud maitsetugevdaja, mis võib põhjustada peavalu, uimasust ja loidust. Kõige rohkem kiputakse seda lisama just kartulikrõpsudele, soolapähklitele, kreekeritele ja isegi näkileibadele.

2. Kunstlikud värvained

Paljud pakendatud magustoidud sisaldavad kunstlikke värvaineid, mis võivad tekitada meeleolu- ja tähelepanuhäireid ning seda kinnitavad mitmed uuringud. Loe alati pakendil loetletud koostisosade nimekirja ja veendu, et seal poleks midagi, mis tundub kahtlane.

3. Rasvane kiirtoit

Enamasti sisaldab kiirtoit suurel hulgal transrasvu, mis lööb oomega-3-rasvhapete tasakaalu paigast ära ning see omakorda mõjub halvasti seedimisele ning organismi tegevusele tervikuna. Lisaks võib kiirtoidu tarbimine tekitada higistamist ning uimasust.

Allikas: health

 

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness