3 SUURIMAT VIGA, MIDA NAISED duši all käies teevad

3 SUURIMAT VIGA, MIDA NAISED duši all käies teevad

Dušši all käimine on automaatne tegevus just nagu hammaste pesemine, näo kreemitamine või kingapaelte sidumine – tihtipeale teeme me seda nii, et mõtleme samal ajal hoopis teistele tegevustele, sest motoorika on ammusest ajast selge. Siiski tasuks ka dušši all käies pöörata tähelepanu teatud olulistele nüanssidele.

Duši all käimine on automaatne tegevus just nagu hammaste pesemine, näo kreemitamine või kingapaelte sidumine – tihtipeale teeme me seda nii, et mõtleme samal ajal hoopis teistele tegevustele, sest motoorika on ammusest ajast selge. Siiski tasuks ka duši all käies pöörata tähelepanu teatud olulistele nüanssidele.

Allpool on välja toodud kolm suurimat viga, mida naised duši all käies teevad:

1. Pesunuustik

Nuustiku kasutamisel arvatakse, et nii saab keha korralikult puhtaks ning lisaks on sellel ka kooriv ja vereringet ergutav toime, ent millele ei mõelda, on nuustikule kogunevad bakterid. Pesunuustikut tuleks regulaarselt pesta kas pesumasinas kõrgel temperatuuril või siis välja vahetada, sest vastasel juhul koguneb sinna suures koguses ebameeldivaid baktereid. 

2. Kuum vesi

Kuuma vee all ennast pestes kaotab nahk oma loomupärase kaitsekihi ning muutub tundlikuks ja õrnaks. Eelista leiget vett ning turguta oma tervist külma duši all käies.

3. Dušigeel

Mitmed dušigeelid lubavad pakendil küll nahka niisutada ja toita, ent enamasti on tegu reklaamitrikiga ning kokkuvõttes sisaldavad need aineid, mis nahale pikas perspektiivis hästi ei mõju. Eelista looduslikke seepe ja pesugeele, mis on naha vastu õrnad ja ei riku selle kaitsekihti.

Allikas: sheknows