3 TÄHTSAT PÕHJUST, miks peab juukseid külma veega loputama

Ilmselt on nii mõnedki meie seast kuulnud, et peale juuste pesemist tasuks need veel külma veega üle loputada. Milleks see aga vajalik on? Juuksur Tepa Imppola sõnul aitab külm vesi juustel kasvada ning annab neile terve ja kauni välimuse, vahendab Ilta Sanomat. 

Külma veega loputamine on juuksuri sõnul vajalik 3 põhjusel: 

1. Külm vesi sulgeb juuste soomuskihi

Normaalne, soe kraanivesi on leeliseline, mistõttu tõuseb juukseid pestes selle pealmine kiht – soomuskiht – püsti ning juuksed näivad karedad ja kahused. Kui kõige viimaseks loputad juuksed veel külma veega üle, sulgeb see juuste soomuskihi ning juuksed näivad jälle terve ja läikivana. 

2. Peanaha vereringe elavneb

Külma veega loputades elavneb peanaha vereringe ning juukseid saavad rohkem toitaineid. Selle tagajärjel kasvavad juuksed paremini ja on tervemad. Parima tulemuse saad, kui loputad juukseid kordamööda sooja ja külma veega. Lõpeta alati külma veega. Ole aga ettevaatlik, et vesi poleks liiga kuum.

3. Niiskus püsib juustes

Külm vesi aitab juustel säilitada nende niiskuse, mistõttu ei muutu juuksed karedaks ega murdu nii kergesti. Vett peab tarbima aga ka seespidiselt – seega pea meeles ka piisavalt vett juua.