3 TERVISELE OHTLIKKU VIGA, mida paljud naised iga päev teevad

3 TERVISELE OHTLIKKU VIGA, mida paljud naised iga päev teevad

Tervist tuleb hoida ning siinkohal mängivad olulist rolli just need väikesed asjad, mida me igapäevaselt teeme ja millele me ise tähelepanu pöörata ei oska. Enamus naisi veedavad enamuse tööpäevast istudes ning siinkohal tehaksegi vigu, mis võivad pikas perspektiivis tervisele üsnagi kahjulikult mõjuda.

Tervist tuleb hoida ning siinkohal mängivad olulist rolli just need väikesed asjad, mida me igapäevaselt teeme ja millele me ise tähelepanu pöörata ei oska. Enamik naisi veedab enamuse tööpäevast istudes ning siinkohal tehaksegi vigu, mis võivad pikas perspektiivis tervisele üsnagi kahjulikult mõjuda.

Allpool on välja toodud kolm suurimat viga, mida naised istudes teevad – tänasest alates oleks mõistlik neid vältida.

1. Jalg üle põlve istumine

Sellist istumisviisi seostatakse mitmete terviseprobleemidega ning üle 20 minuti selles asendis olla ei tohiks. Jalg üle põlve istumine võib kaasa tuua närvikahjustusi, kõrge vererõhu ja halva rühi. Halb rüht aga mõjutab ka seedesüsteemi ning võib mitmeid ainevahetusega seonduvaid häireid tekitada. Ka tselluliidi teket on seostatud jalg üle põlve istumisega, sest see häirib vereringe normaalset talitlust.

2. Ühele küljele toetumine

Kogu keha raskusega ühele küljele najatumine ja näiteks pikka aega ühe külje peal istumine mõjub tervisele halvasti, sest üks kehapool saab liiga palju survet ja see häirib vereringe talitlust ning võib põhjustada lihaskrampe. Veel hullem on ühele küünarnukile pikka aega järjest toetumine – see mõjub halvasti sinu närvisüsteemile. 

3. Selg kõveras istumine

Seljavalud saavad alguse just siit – selg kõveras istumine rikub rühi ja toob kaasa selja-, kaela- ja õlavalud, mis hilises eas üha hullemaks muutuvad. Lihased ei ole normaalses olekus, kui sa istud selg kõveras ja see põhjustab sinu keha lihasgruppidele ja närvisüsteemile rohkem kahju, kui sa arvatagi oskad. Istu alati sirge seljaga – see on lihtne, kui oled sellega ära harjunud ning sel moel vabaned ka seljavaludest ja kange kaela sündroomist.

 

Allikas: Redbookmag.com