3 tõde kaalule astumisest: kas sina kaalud ennast õigesti?

3 tõde kaalule astumisest: kas sina kaalud ennast õigesti?

Kui sinu eesmärgiks on kaalust alla võtta siis tuleb sul paratamatult vähemalt korra nädalas ennast kaaluda. Vaid nii saab kontrollida, kas treeningutest ja muudatustest toidusedelil on kasu või tuleks midagi veel muuta. Millal on aga kõige õigem aeg ennast kaaluda, ja miks just siis? Siin on 3 tõde kaalule astumise kohta, mida sa kindlasti teada võiksid.

Kui sinu eesmärgiks on kaalust alla võtta, siis tuleb sul paratamatult vähemalt korra nädalas ennast kaaluda. Vaid nii saab kontrollida, kas treeningutest ja muudatustest toidusedelil on kasu või tuleks midagi veel muuta. Millal on aga kõige õigem aeg ennast kaaluda, ja miks just siis?

Siin on 3 tõde kaalule astumise kohta, mida sa kindlasti teada võiksid.

1. Kui vähegi võimalik, siis muretse endale kaal, mis näitab ka rasvaprotsenti!

Kaalust alla võtmine peaks ideaalis toimuma rasva arvelt, mis tähendab, et olulisem on jälgida rasvaprotsendi muutusi. Et lihas on rasvast raskem, siis on ainult loomulik, et sinu kehakaal võib kõigepealt tõusvas suunas liikuda ja alles siis langema hakata. See võib muidugi motivatsiooni nulli viia, kui sa treenid ja sööd õigesti, ent kaalule astudes märkad, et kaalunumber on hoopis suurenenud. Just sellepärast ongi oluline muretseda endale kaal, mis näitab ka rasvaprotsenti. Nii võid sa olla kindel, et treeningutest on tegelikult ka kasu ja et sa liigud oma eesmärgi suunas.

2. Kõige parem aeg kaalule astumiseks on hommikul pärast tualettruumi kasutamist ja enne hommikusööki!

Meie kehakaal kõigub pidevalt, seega kui sa tahad võimalikult täpset infot oma tegeliku kehakaalu kohta, siis kaalu ennast hommikul ja tee seda enne, kui sa söönud oled. Juba pudeli vee joomine muudab lühiajaliselt sinu kaalunumbrit, poole arbuusi söömine võib seda veelgi rohkem muuta ja need numbrid, mis pärast söömist kaalult vastu vaatavad, ei näita sinu õiget kehakaalu, vaid ka seda, kui palju sa söönud oled. Ja mis veel – kaal peab olema tasase ning kõva pinna peal. Kui sa paned kaalu vaibale ja siis end kaalud, võid olla kindel, et kaal annab sulle suurema numbri kui palja põranda peal. 

3. Parim päev oma kehakaalu kontrollimiseks on reede!

Erinevad uuringud on näidanud, et inimesed kipuvad nädalavahetusega kaalust pigem juurde võtma, ent nädala sees liigub kaalunumber langevas suunas. Nädala sees ei tarbi me alkoholi ja liigume rohkem, seega reedel ongi parim aeg kaalule astuda. Pühapäeva õhtul pole see kindlasti hea mõte – kui sinu eesmärgiks pole muidugi kaalust juurde võtta!

Kokkuvõttes ei mängi kaalunumber kõige suuremat rolli, tähtsam on rasvaprotsent ning enesetunne. Meil kõigil on oma nii-öelda hea kaal ehk siis see number, milles me end kõige paremini tunneme. Kuid kui sinu eesmärgiks on kaalust alla võtta, tuleks sul kord nädalas kindlasti kaalule astuda ja soovitavalt siis reede hommikul enne sööki!

Allikas: health.com