3 TÜÜPILIST VIGA, mida iga kaalulangetaja teeb

3 TÜÜPILIST VIGA, mida iga kaalulangetaja teeb

Sa sööd küll mõõdukalt ning tervislikult, kuid sellest hoolimata ei taha kaal kuidagi kukkuda? Veebileht Woman`s Health pani kirja kolm tüüpilist viga, mida pea iga kaalulangetaja enese teadmata teeb.

Salat on nagu õhk või vastupidi  suur kaloripomm.

Kas sulle meeldib lõunaks salatit süüa, sest jälgid oma figuuri? Veendu, et saaksid sellest kõhu täis. Kui energiakogus langeb liiga alla, tunned nälga ning see võib viia räpsu söömiseni õhtul. Lisa rohelistele köögiviljadele proteiini ning head rasva, näiteks pool avokaadot või maksimaalselt 1–2 spl oliiviõli. Pea meeles, et söögikohtade salatikaste sisaldab tavaliselt ohtralt kaloreid. Mõistlik on paluda salatit ilma kastmeta.

Liiga palju proteiini.

Proteiinirikas dieet on kaalulangetajate seas väga populaarne, kuid see ei ole otsetee õnne juurde – liiga palju proteiini muutub kergelt rasvaks vöökohal. Lisaks võivad proteiinijoogid ja -batoonid sisaldada ohtralt suhkruid ja rasva.

Teed iga nädal patupäeva.

Paljud inimesed arvavad, et kui nad terve ülejäänud nädala tervislikult söövad ja näiteks pühapäeval patupäeva teevad, võivad nad päev otsa süüa valimatult seda, mida hing ihkab. Dilemma seisneb selles, et kui kord nädalas endale suurtes kogustes jäätist ja friikartuleid sisse sööd, ei pruugigi su toidueelistused muutuda. Samuti võib see viia kiusatuseni süüa liiga palju hõrgutisi.

Sarnased artiklid