Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

3 ÜLLATAVAT PÕHJUST, miks sul kõht tihti tühi on

Shutterstock

Prevention.com

Enamus meist teab, et  stress, väsimus, liiga üksluine toit või liigne trenni tegemine võivad suurendada söögiisu. Kui sa aga tead, et pidev näljatunne pole seotud ühegi eelpool toodud põhjusega, on võimalik, et sinu argipäevas peitub seikasid, millele sa ei oska tähelepanu pöörata.

Psühholoog Susan Albers ja teadlane Alexandra Sowaa panid terviseleheküljele Prevention kirja 3 üllatavat põhjust, miks sind pidev nälg piinata võib. 

Näed liiga palju “toidupornot”

Kui veedad suure osa oma ajast Instagramis ning näed pidevalt maitsvaid toidupilte, on võimalik, et kõnealused fotod tekitavad sulle nälga. “Mida rohkem sa mõtled pildil oleva toidu maitsele ning lõhnale, seda suuremaks kasvab soov seda saada,” selgitas Albers nähtust.

Sööd liiga kiiresti

Toitu tuleb süüa rahulikult, mitte seda kiiruga sisse ahmides. Ühest uuringust selgus, et naised, kes sõid liiga kiiresti, sõid järgmisel toidukorral viis korda rohkem kaloreid sisse kui need, kes sõid aeglaselt ja nautisid toitu. “Sa ei suuda keskenduda söömisele, kui ahmid liiga kiiresti,” rõhutas Albers.

Sööd toitu vales järjekorras

Ka see mängib rolli, mis järjekorras sa oma toitu sööd. Uuringust selgus, et kui inimene sööb alguses proteiini ja köögivilju ning alles siis süsivesikuid, püsivad insuliini- ja glükoositase oluliselt stabiilsemana.

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness