4 asja, mida enne trenni teha ei tohi

4 asja, mida enne trenni teha ei tohi

Sport teeb ilusaks seest ja väljast, ent enne, kui sa trenni lähed, tasub kindlasti läbi lugeda allpool olevad punktid! Miks? Sest on olemas teatud tegevused, mida enne trenni minekut teha ei tasu ja seda väga lihtsal põhjusel – neid tehes ei ole trennist mingit kasu, pigem mõjuvad need organismile kurnavalt. Allpool on neli tegevust, mida ei tasu enne trenni minekut teha! 

Sport teeb ilusaks seest ja väljast, ent enne, kui sa trenni lähed, tasub kindlasti läbi lugeda allpool olevad punktid! Miks? Sest on olemas teatud tegevused, mida enne trenni minekut teha ei tasu ja seda väga lihtsal põhjusel – neid tehes ei ole trennist mingit kasu, pigem mõjuvad need organismile kurnavalt.

Allpool on neli tegevust, mida ei tasu enne trenni minekut teha! 

1. Juua liiga palju vedelikku!

Tund aega enne trenni ei tohiks juua rohkem kui kaks topsi vedelikku, mis on umbes 0,3 liitrit! Pool tundi enne trenni ei tasu juua rohkem kui paar lonksu. Kui ees ootab kõrge intensiivsusega trenn, siis tuleks vett juua pigem vähem kui rohkem. Miks? Sest suures koguses vee joomine enne trenni ja tegelikult ka trenni ajal, koormab neerusid! Soovitatav on trenni ajal juua vett vaid väikeste lonksude kaupa, sest kui sa jooksed, teed erinevaid hüppeid, siis neerud ei suuda samal ajal vedeliku töötlemisega tegeleda. Vett tuleb juua pärast trenni.

2. Süüa raskesti seeditavat toitu!

Söömise ja trenni vahele võiks jääda kaks ja pool või isegi kolm tundi, väikese snäki võib võtta ka poolteist tundi enne trenni algust. Kindlasti ei tohiks trenni minna täiskõhuga, sest nii võib sul keset trenni paha hakata. Organism peab suutma 90% toidust enne trenni ilusti ära seedida, nii on sul lihtsam end liigutada. Söök, mida paar tundi enne trenni sööd, võiks endas sisaldada valke ja häid süsivesikuid – puuvili, kanafilee muna ning kodujuustuga on hea idee. Väike vahepala poolteist tundi enne trenni võiks olla näiteks peotäis kuivatatud puuvilju.

Liha, vürtsikaid toite ja muid asju, mida sa tead, et sinu organism seedib aeglaselt, ei tasu süüa ka paar tundi enne trenni, vaid pigem neli tundi varem.

3. Tarbida alkoholi! 

Alkoholi tarbimine enne trenni on suurim viga, mida sa teha saaksid ja loodetavasti pole nii rumal mõte kellelegi pähe tulnud, ent igaks juhuks tasub seda kindlasti üle mainida. Alkohol viib organismist vedeliku välja ja kurnab keha, muudab keskendumisvõime nõrgaks, viib vererõhu üles. Ka pool klaasi veini või siidrit enne trenni on kindel viga! See võib tervisele väga halvasti mõjuda ja siinkohal tuleb trenn kasvõi vahele jätta, kui sa oled selle pool klaasi juba tarbida jõudnud.

4. Seksimine enne trenni on samuti halb mõte!

Intensiivne seks on juba iseenesest paraja trenni eest ja kui sul on kindel plaan trenni minna, siis jäta seks hilisemaks tegevuseks. Miks? Sest seksiga vallanduvad organismis heatuju hormoonid, mis muudavad meid ka parasjagu laisaks ja lihased muutuvad lõdvaks. See aga tähendab, et sa ei jaksaks trennis kaasa teha ja trenni kogu mõte ongi ju endast kõige andmine. 

Allikas: womanshealthmag.com