4 ASJA, MIDA RINNANIBUD sinu tervise kohta reedavad

4 ASJA, MIDA RINNANIBUD sinu tervise kohta reedavad

Rinnanibud võivad märku anda mitmetest terviseprobleemidest ning seetõttu tasub neid aegajalt ise kontrollida. Kui rinnanibu vaadates tajud, et midagi on muutunud ja nibude ümbruses olevad karvanääpsud on näiteks muutunud valulikuks ja suuremaks, siis tuleks kohe arsti poole pöörduda.

Rinnanibud võivad märku anda mitmetest terviseprobleemidest ning seetõttu tasub neid aeg-ajalt ise kontrollida. Kui rinnanibu vaadates tajud, et midagi on muutunud ja nibude ümbruses olevad karvanääpsud on näiteks muutunud valulikuks ja suuremaks, siis tuleks kohe arsti poole pöörduda.

Allpool on välja toodud neli asja, mida rinnanibude juures jälgida tasub:

1. Rinnanibust eraldub vedelikku

Nibust eralduv vedelik on iseenesest üsnagi tavaline nähtus ja seda ka siis, kui sa pole ei rase ega toida last rinnaga. Piimjat, sinaka varjundiga või läbipaistvat eritist võib eralduda enamiku naiste rinnanibudest peale nende pigistamist. Kui aga eritis on pisut verine või seda eritub vaid ühest rinnanibust, siis võib tegu olla rinnatsüsti või isegi rinnavähi koldega. Kindluse mõttes pöördu arsti poole.

2. Rinnanibu ärritub trenni tegemisel

Et sportimine oleks mugav ja ei ärritaks rinnanibusid, tasub kanda õiges suuruses spordirinnahoidjat. Kui sa märkad, et sinu rinnanibud on läinud punaseks ja muutunud sügelevaks ja ketendavaks ka siis, kui sa ei higista, siis räägi sellest arstile. Võimalik, et tegu on ekseemiga, kuid see võib olla ka midagi ebameeldivamat.

3. Karvanääpsud rinnanibudel

Rinnanibu ümber kasvavad väikesed karvanääpsukesed, mis on üldiselt heledad ja õrnad ning see on igati normaalne. Kui aga karvanääpsud muutuvad valulikuks, lähevad paiste, sügelevad või ketendavad, siis on aeg kohe arsti juure kontrolli minna.

4. Rinnanibu vorm

Umbkaudu 15% naistest on sissepoole kasvanud nibu ja see on normaalne, aga kui sinu nibud on olnud väljapoole ja siis ühel hetkel sa märkad, et need on ise sissepoole vajunud, siis pöördu viivitamatult arsti poole.

Allikas: prevention.com