Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

4 kasulikku põhjust, miks juua kanepit

Kanep on mitmekülgne taim, millele on omistatud palju ravivaid omadusi. Kümned teaduslikud publikatsioonid on avaldanud, et kanepist tehtud mahlad ja ekstraktid on väga efektiivsed paljude tõsiste haiguste vastu. Näiteks usutakse, et kanepimahl ravib vähki, aitab Tourette'i sündroomi, krampide, migreeni ning isegi Alzheimeri tõve puhul.

Kanep on mitmekülgne taim, millele on omistatud palju ravivaid omadusi. Kümned teaduslikud publikatsioonid on avaldanud, et kanepist tehtud mahlad ja ekstraktid on väga efektiivsed paljude tõsiste haiguste vastu. Näiteks usutakse, et kanepimahl ravib vähki, aitab Tourette’i sündroomi, krampide, migreeni ning isegi Alzheimeri tõve puhul, vahendab veebileht wakeup-world preventdisease.com’i.

Kanepi mahla tehakse värsketest taimedest, mitte pungadest või kuivatatud toormest. Ja seda teha on väga lihtne! Tervisespetsialist Marco Torres on välja toonud viis olulisemat põhjust, miks kanepit on kasulikum juua kui suitsetada:

1. Kanepimahl mõjub põletikuvastaselt – kanepimahl mõjub põletikku leevandavalt ning organismi puhastavalt

2. Kanepimahlast ei jää pilve – suitsetamine kahjustab kopse ning lisaks jääb kanepisuitsust pilve… kanepimahlaga seda ohtu ei ole!

3. Hea koostisosa toitudesse või teistesse jookidesse – Lisa näiteks kanepimahla oma smuutisse ning saad kõrge antioksüdantide sisaldusega joogi, mis hoiab sind reipana terve päeva.

4. Kanepimahl hoiab teid suitsetamisest eemal – paljud inimesed on suutnud suitsetamisest loobuda just tänu kanepimahlale!

 

Autor: Helena-Reet Ennet

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness