4 MÄRKI, ET SIND piinab talvedepressioon

4 kommentaari
4 MÄRKI, ET SIND piinab talvedepressioon

Kuigi ametlikult saabub talv alles detsembrikuu teisel poolel, siis suhtutakse ka novembrikuusse pigem kui talveperioodi, sest ilmad on juba külmad ja päevad talviselt lühikesed. Kuni lund maas ei ole, võib pime kaamose periood aga salamisi võimust võtta ning tuua endaga kaasa ohtliku talvemasenduse.

Kuigi ametlikult saabub talv alles detsembrikuu teisel poolel, siis suhtutakse ka novembrikuusse pigem kui talveperioodi, sest ilmad on juba külmad ja päevad talviselt lühikesed. Kuni lund maas ei ole, võib pime kaamoseperiood aga salamisi võimust võtta ning tuua endaga kaasa ohtliku talvemasenduse.

Allpool on välja toodud neli märki, mis viitavad sellele, et sul võib olla talvedepressioon:

1. Uni

Sa oled pidevalt väsinud ning tunned, et isegi kümme tundi und ei tee sinu olemist värskeks. Kui saaks, siis veedaksid terve päeva üksnes voodis teki all olles.

2. Magusaisu

Võiksid magusat sööma jäädagi, isu täis ei saa, kuigi süda on juba paha ja enesetunne on halb. Sööd tihtipeale rohkem kui võiksid ning ei suuda oma mõistusega piiri pidada, sind kontrolliks nagu sisemine õgimisvajadus.

3. Kurbus

Tajud, et oled viimasel ajal pidevalt kurvameelne ja näed igas asjas esmalt negatiivset ning ei oska positiivsele üldse keskenduda. Kõik tundub ühtmoodi halb.

4. Keskendumine

Sul on tööl või koolis olles raskusi keskendumisega ja sa ei saa oma ülesannetega hakkama nii, nagu sa võiksid. Sinu saavutustase on langenud ja motivatsioon samuti.

Allikas: redbookmag

Sarnased artiklid