4 TOITU, MIDA peaksid sööma, kui tahad kaalust alla võtta

Toitumisekspert Julie Uptoni sõnul mängib kehakaalu langetamisel väga suurt rolli see, mida sa sööd. Nimelt aitavad õiged toidud edukamalt kehakaalu langetada ja rasva põletada, kirjutab veebileht Fitsugar

Upton avaldab, et kehakaalu langetajate kõige suuremaks probleemiks on näljatundega võitlemine. 

“Sa ei ole üksi. Suur osa minu klientidest, kes soovivad kaalust alla võtta, võitlevad näljatundega. Siinkohal ei aita alati ainult tahtejõust,” sõnas ta. 

Hea uudis on see, et erinevatest uuringutest on selgunud nagu hoiaksid teatud toidud näljatunnet kauem eemal, mistõttu on ka kehakaalu langetamine ja rasva põletamine kergem. Nendeks on: 

Õunad

Vähemalt üks õun päevas aitab kehakaalu kontrolli all hoida. Õunas sisalduvad kiudained aitavad kaasa rasvapõletusele. 

Oad, herned ja läätsed

Oad, herned ja läätsed aitavad kehakaalu langetamisele kaasa kolmel erineval viisil. Tänu kiudainetele hoiavad need kõhu kauem täis, need on suurepärased proteiiniallikad ning tänu madalale glükeemilisele indeksile aitavad ära hoida rämpstoidu isu. 

Kanamunad

Lisaks sellele, et kanamunad sisaldavad valku, kontrollivad need ka näljatunnet põhjustavat hormooni. Seega on muna ideaalseks hommikusöögiks. 

Pähklid

Kuigi pähkleid peetakse kaloripommideks, aitavad need tegelikult kaasa kehakaalu langetamisele. Pähklid sisaldavad kasulikke rasvu ja nendes peituv proteiin hoiab kõhu kauem täis. Samuti aitavad pähklid kaasa ainevahetuse tööle.