5 IMELIST ASJA, mis juhtuvad, kui sa hakkad iga päev muna sööma

5 IMELIST ASJA, mis juhtuvad, kui sa hakkad iga päev muna sööma
pilt: Shutterstock

Lisaks sellele, et muna söömine aitab liigsetest kilodest ja isegi kõhurasvast vabaneda, mõjub see positiivselt ka kogu keha tervisenäitajatele.

Muna võiks süüa iga päev! Kusjuures just munas leiduv valk on inimese organismile kõige lihtsamini omastatav ja seega pole ka imestada, miks see näiteks fitnessimaailmas niivõrd armastatud on.

Toome välja viis imelist asja, mis sinu kehaga juhtuvad, kui iga päev muna süüa:

1. Sul on kergem lisakilodest vabaneda

Muna täidab korralikult kõhtu tänu suurele valgusisaldusele ja lisaks leidub munakollases ka ohtralt häid rasvu.

2. Sinu immuunsüsteem muutub tugevamaks

Muna sisaldab märkimisväärses koguses erinevaid B-grupi vitamiine, A ja D-vitamiini, väiksemas koguses ka E-vitamiini. Lisaks leidub munas veel ohtralt valke, lipiide ja mineraalaineid, mis tugevdavad organismi. Muna söömine muudab sind tugevamaks ja sa jääd harvem haigeks.

3. Sinu keharasvaprotsent langeb

Mitmed uuringud kinnitavad, et inimesed, kes söövad vähemalt kaks kuud järjest iga päev kaks muna, näksivad päeva jooksul vähem ja selle tulemusena nende keharasvaprotsent langeb. Muna on väga toitev ja sobib seega ideaalselt kaalulangetaja lauale.

4. Sinu ainevahetus muutub paremaks

Munakollane sisaldab rohkesti inimesele vajalikku letsitiini, mis on tähtis närvirakkude toitaine. Letsitiin reguleerib ainevahetust, varustab lihaseid ja närvikudesid hapnikuga ning aitab hoida ka maksa tervena.

5. Sinu juuksed ja küüned muutuvad tugevamaks

Tänu munas leiduvatele vitamiinidele, valkudele ja mineraalainetele, saavad ka sinu kiharad ja küüned uut elujõudu.