Reklaam sulgub sekundi pärast

5 kehakeeletrikki, mis muudavad su esimese hetkega meeldivaks

Me ei pruugi sellest ise aru saada, kuid me saadame  teistele inimestele enda ümber pidevalt oma kehakeele kaudu signaale. Kassas makstes, töövestlusel olles või ükskõik, millises muus olukorras, loob just kehakeel meist selle üldpildi, mille põhjal teisele inimesele meist mulje kujuneb.

Me ei pruugi sellest ise aru saada, kuid me saadame teistele inimestele enda ümber pidevalt oma kehakeele kaudu signaale. Kassas makstes, töövestlusel olles või ükskõik millises muus olukorras loob just kehakeel meist selle üldpildi, mille põhjal teisele inimesele meist mulje kujuneb.

Kui tihti analüüsid sina oma kehakeele kaudu loodavat pilti? Kas oled teadlik sellest, mida teised inimesed sinust selle põhjal arvata võivad ning kas sooviksid siinkohal midagi muuta? Alltoodud 5 punkti aitavad sul aimu saada. Just neid punkte järgides avaneb meile võimalus endast targa ja kena inimese mulje jätta. 

1. Puudutus.

Kõik meist on juhtunud nägema televisiooni vahendusel poliitikute kohtumisi, kus üksteist soojalt ja sõbralikult tervitatakse. Väike pats õlale või lihtsalt puudutus jätab teisele inimesele teist mulje kui soojast, sõbralikust ja avatud inimesest.

2. Hoia oma rüht sirge!

Sirge rühiga inimesed jätavad endast enesekindla ja meeldiva mulje. Kui me seisame küürakil ning ebaleva poosiga, loome endast mulje kui pahurast, maailmaga pahuksis olevast ja suletud inimesest. On väga oluline, et asetaksime pidevalt rõhku sellele, milline on meie kehahoiak, kuna selle kaudu loome endast kas positiivse või negatiivse mulje. 

3. Hoia silmsidet kogu vestluse vältel.

Teise inimesega rääkides on ilus vaadata silma, see jätab sinust enesekindla ja asjaliku inimese mulje. Kui aga laseme oma pilgu mööda ruumi kondama või heidame pilgu sootuks maha, jätab see väga ebameeldiva ja halva, võiks öelda, et isegi häiriva mulje. Teisele inimesele jääb mulje, et sa ei ole tema jutust huvitatud või üldse ei kuulagi teda. Silmside peab samas jätma ka loomuliku mulje, aeg-ajalt silmade pilgutamine ja hetkeks mujale vaatamine kuulub asja juurde. Kui kedagi aga ainiti ja intensiivselt jõllitada, võib see jätta hopis psühhopaatse mulje. Viisakas ja kena inimene julgeb vaadata silma ja see tuleb tal loomulikust intelligentsist!

4. Peegeldamine.

Alateadlikult tegelikult peegeldame me pidevalt teiste inimeste emotsioone. Kui keegi naeratab, siis üldiselt naeratame automaatselt vastu, kui keegi vaatab meid vihase või halvustava pilguga, lööb meis tööle enesekaitse ning saadame teele samuti õela pilgu. See võib mõistagi erineda. Peegeldamine võiks muidugi olla ka teadlik tegevus, kuna see tekitab teises inimeses tunde, et kuulad ning toetad teda. 

5. Naerata, kuid mitte kohe. 

Naeratus loob inimesest sõbraliku ja sooja mulje, kuid kui enne kellegagi tutvumist juba lai grimass näol välja ilmub, võib see luua sinust mulje kui võltsist inimesest. Naeratus peab samuti olema siiras ning soe, selleks et seda muljet endast jätta, peab lihtsalt õiget hetke ootama. 

 

Allikas: beautyandtips.com