Reklaam sulgub sekundi pärast

5 MÜÜTI EBAMEELDIVA hingeõhu kohta

Ebameeldiv hingeõhk on üsna sagedane, kuid väga tüütu probleem, mis võib lausa sotsiaalset suhtlemist keerulisemaks muuta. Mõnikord võib antud probleemi all kannatada ise sellest teadmata. Ära siiski muretse, sest nii kroonilist kui ka ajutist ebameeldivat hingeõhku saab leevendada igapäevaste väikeste toimingutega. 

1. Ebameeldiv hingeõhk on tingitud söödud toidust

Jah ja ei. Kui sööd sibulat või küüslauku, on probleem ainult ajutine. Krooniline halb hingeõhk on tingitud aga kõikuvatest väävliühenditest, mis tekivad halva suuhügieeni tõttu. 

2. Saaksin aru, kui mu hingeõhk haiseks

Ei. Ebameeldivat hingeõhku ei pruugi ise tunda. 

3. Paha hingeõhk tuleb maost

Mitte alati. Mõnikord võib paha hingeõhk olla märk mõnest seedetraktihaigusest, kuid enamjaolt peitub probleem väävlit tootvates bakterites, mis on peidus keele all. Seetõttu peab hambaid pestes puhastama ka keelt.

4. Pesen hambaid, seega mu hingeõhk ei haise

Ei. Pelgalt pesemine ei aita kõiki baktereid hävitada. 

5. Ebameeldivat hingeõhku saab suuveega leevendada

Jah ja ei. Suuvee kasutamine toob probleemile hetkelist leevendust. Parim viis halva hingeõhu ennetamiseks on regulaarselt hambaid pesta, keelt puhastada, kasutada hambaniiti ja suuvett.

Kuidas saada värskem hingeõhk?

Pese hambaid vähemalt kahe minuti jooksul kaks korda päevas või peale igat söögikorda. Pea meeles siiski 30 minutit peale söömist ja joomist oodata. Kui pesed hambaid liiga ruttu, on happerünnak endiselt pooleli ning võid haavatas seisundis olevale hambaemailile liiga teha.

Veendu, et harjad lisaks hammastele ka keelt, sest toidujäänused ja bakterid võivad keele all peidus olla. Puhasta hambaniidi abil ka hambavahed. Vaheta hambahari iga kolme kuu tagant uue vastu.

 

allikas: Iltalehti