5 nippi, kuidas nohust ja külmetusest lahti saada

5 nippi, kuidas nohust ja külmetusest lahti saada

Talvisel ajal kipuvad ebameeldivad külmetushaigused meid kõiki kimbutama ning kui nohu juba käes, siis sellest lahti saada on üpriski tüütu ning aeganõudev. Kes vaevleb nohu käes, keda tüütab peavalu, valutav kurk ja köha või mis veel hullem – kõik need sümptomid korraga. Kuidas end külmetusest võimalikult kiirelt terveks ravida ja parem enesetunne saada – siin on 5 tõhusat nippi! Viis lihtsat ja toimivat nippi, kuidas nohust, valutavast kurgust ja külmetushaigustest kiiremini terveks saada:

Talvisel ajal kipuvad ebameeldivad külmetushaigused meid kõiki kimbutama ning kui nohu juba käes, siis sellest lahti saada on üpriski tüütu ning aeganõudev. Kes vaevleb nohu käes, keda tüütab peavalu, valutav kurk ja köha või mis veel hullem – kõik need sümptomid korraga. Kuidas end külmetusest võimalikult kiirelt terveks ravida ja parem enesetunne saada – siin on 5 tõhusat nippi!

Viis lihtsat ja toimivat nippi, kuidas nohust, valutavast kurgust ja külmetushaigustest kiiremini terveks saada:

1. Joo palju sooja vedelikku!

Sooja vedeliku tarbimine tapab külmetushaigust põhjustavaid baktereid ning aitab leevendada niiöelda tilkuvat nina. Kui sa tunned, et sul hakkab nohu tulema, siis üheks esimeseks sümptomiks on nina, mis jookseb pidevalt vett. See on väga tüütu ja ebameeldiv tunne. Joo sooja vett, teed, piima ja söö sooja suppi. Soe vedelik aitab ninast ja kurgust lima lahti saada. Veel üks võimalus on klaasile soojale veel lisada kaks teelusikatäit mett ja üks teelusikatäis sidrunimahla. Joo seda segu kaks korda päevas, nii tunned peagi, et nina jookseb vähem vett ja kurk pole enam nii kare.

2. Tee jalavanni!

Väga hea idee on teha endale kuum jalavann, kuhu lisada sinepipulbrit ja pisut piparmündiõli – see kooslus mõjub ühtlasi organismi tervendavalt kui ka pehmendab jalataldu. Piisab kui hoiad jalgu vannis 10-15 minutit. Peale seda määri varbavahedele Vietnami salvi või hanerasva ja pane ööseks soojad sokid jalga. 

3. Hinga sisse kuuma auru.

Külmetushaiguste vastu aitab tõhusalt kuuma auru sisse hingamine – selleks sobib nii keedetud kartulite aur kui ka lihtsalt keedetud vee aur, kuhu on lisatud luuderohu ekstrakti sisaldavaid tilkasid (1-2 tilka). Neid tasub küsida apteegist! Aseta pea kohale suur rätik ja hoia pead aurava kastruli kohal, võta sügavaid ja rahulikke hingetõmbeid. 

4. Näri ingverit!

Lõika ingverijuurest väike tükk, raputa sellele pisut soola ja näri seda. Tee seda mitu päeva järjest, kuni tunned, et külmetushaigus hakkab järele andma.

5. Isetehtud võluravim!

Võta sügava põhjaga supilusikas, lisa sellele üks osa kõige tavalisemat sinepit, siis samapalju sidrunimahla ja natuke soola. Aseta lusikas ettevaatlikult kuuma pliidi kohale ja soojenda lusikat, kuni segu läheb kuumaks. Neela see alla nii kuumalt kui saad, aga mitte nii, et sa oma kurku põletaksid! See segu mõjub imerohuna ja aitab külmetusest kiirelt lahti saada!

Allikas: www.healththat.com