5 OHUMÄRKI, ET SINU pimesool võib lõhkeda

Pimesoolepõletik on kõige sagedamini esinev erakorraline kirurgilist sekkumist vajav haigus, mida diagnoosida on üsnagi keeruline. Põhjus on lihtne! Vaevused, mida inimesed pimesoole põletiku korral tunnevad, võivad olla väga erinevad ja võimatu pole ka see, et valu paikneb põletikukoldest isegi pisut eemal.

Pimesoolepõletik on kõige sagedamini esinev erakorraline kirurgilist sekkumist vajav haigus, mida diagnoosida on üsnagi keeruline. Põhjus on lihtne! Vaevused, mida inimesed pimesoolepõletiku korral tunnevad, võivad olla väga erinevad ja võimatu pole ka see, et valu paikneb põletikukoldest isegi pisut eemal.

Et pimesoolepõletik võib ka eluohtlikuks osutuda, siis tasub meelde jätta kindlad sümptomid, mida eirata ei tohi. Kui sa tajud mõnda allpool loetletud viiest sümptomist, siis pöördu koheselt arsti poole:

1. Tunned väga tugevat kõhuvalu

Kui valu muutub vahel väga tugevaks ja sa tajud, et nii halb pole see varem olnud, siis võib tegu olla pimesoolepõletikuga.

2. Iiveldus, isupuudus

Sul on süda paha, oksendad, toit ajab iiveldama ja isu ei ole.

3. Käid tualettruumis rohkem kui muidu

Tunned vajadust sagedamini tualettruumi minna ja samas ei ole sa oma menüüs midagi muutnud, mis selle muudatuse tingida saaks.

4. Külmavärinad, palavik

Tunned, justkui oleksid haigeks jäänud, sul on nõrkus, külmavärinad ja samas ka palavik. 

5. Keskendumishäired

Tajud, et sa ei suuda keskenduda ega oma mõtteid fokusseerida ja võimalik, et mõistus muutub justkui uduseks. 

Allikas: health