Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

5 OOTAMATUT TEGURIT, mis sind väsinuks muudavad

Kuigi lähed igal õhtul normaalsel kellaajal magama, tunned ikkagi hommikul ärgates, et oled väsinud? Veebileht PureWow pani kirja viis ootamatut tegurit, mis põhjustavad väsimust. 

1. Korralagedus töölaual.

Segamini töölaud põhjustab vaimset väsimust. Mida rohkem objekte on su visuaalses vaateväljas, seda raskem on ajul neid filtreerida ja keskenduda. 

2. Pikk paus söögikordade vahel.

Regulaarselt söömine ja toidukordade mitte vahele jätmine hoiab energiataseme ühtlasena ja aitab sul õhtuni vastu pidada. 

3. Hommikusest trennist loobumine.

Kui loobud hommikusest trennist, et natukene kauem hommikuti magada, võib see sulle väsimuse näol valusalt kätte maksta. Uuringutest on selgunud, et mõõdukas treening aitab suurendada energiavarusid. 

4. Rauapuudus

Kui organismil on rauapuudus, võib see muuta sind aeglaseks, kergesti ärrituvaks, nõrgaks ja segada keskendumisvõimet. Rauapuuduse vältimiseks tasuks süüa paprikat, spinatit, pähkleid, seemneid, maksa ja punast liha. 

5. Liiga kaua magamine

Kuigi võiks arvata, et väsimus taandub kui kaua magada, ei tee liigne magamine samuti head. Oluline ei ole mitte magatud tundide arv, vaid une kvaliteet. 

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness