5 PÕHJUST, MIKS NAISED lausa peaksid õlut jooma

Alkoholi tuleb tarbida mõistlikult ning nagu öeldakse, siis tegu on tarkade inimeste joogiga, millest sõltuvusse jäädes võib saautus üsnagi armutuks kujuneda. Ent vähesel määral võib alkohol isegi kasulik olla ning siinkohal on jutuks õlu! Selgub, et õlle joomine on naise organismile kasulik lausa mitmel põhjusel.

Alkoholi tuleb tarbida mõistlikult ning nagu öeldakse, siis tegu on tarkade inimeste joogiga, millest sõltuvusse jäädes võib saatus üsnagi armutuks kujuneda. Ent vähesel määral võib alkohol isegi kasulik olla ning siinkohal on jutuks õlu! Selgub, et õlle joomine on naise organismile kasulik lausa mitmel põhjusel.

Õlu sisaldab rohkem valku ja B-vitamiini kui vein ja lisaks leidub selles ka antioksüdante. Erinevate uuringute kohaselt võiksid naised nädalas isegi mitu klaasi kvaliteetset õlut tarbida ning allpool on välja toodud viis põhjust, miks:

1. Suures koguses B-vitamiini

Õlu sisaldab märkimisväärses koguses erinevaid B-vitamiine (B1, B2, B6 ja B12). Uuringud on näidanud, et õllejoojatel on 30 protsenti kõrgem B6-vitamiini tase kui mittejoojatel.

2. Nahk muutub kaunimaks

Teadlased väidavad, et naturaalse õlle joomine aitab taastada naha elastsust ja parandab jumet ning lisaks aitab ennetada ka pigmendilaikude teket.

3. Aitab unetuse puhul

Õlles leiduvad antioksüdandid soodustavad kvaliteetsemat und, ent taas tuleb meelde tuletada, et see mõju avaldub vaid siis, kui tarbida mõistlikus koguses õlut.

4. Leevendab stressi

Uuringute kohaselt vähendab üks klaas õlut paar korda nädalas stressi teket ja ärevust.

5. Parandab mälu

Eksperdid väidavad, et õllejoojad kannatavad vähem Alzheimeri tõve ja dementsuse all kui need, kes seda ei tarbi.

Allikas: health