5 SAMMU IMELISE UNENI: see unetehnika aitab sul korralikult välja puhata

Tahaksid üle kõige lihtsalt rahulikult magama jääda, aga sellest hoolimata on sinu põhitegevuseks voodis magamise asemel hoopis lõputu vähkremine? Sa tead, et oled omadega täiesti läbi ning korralik uni on ainus, mis aidata saaks? Meil on midagi, mis sind ehk aidata võib - selleks on 10-3-2-1-0-tehnika, mis aitab õigel ajal voodisse saada, paremini magada ja hommikul igati puhanuna üles ärgata. 

Tahaksid üle kõige lihtsalt rahulikult magama jääda, aga sellest hoolimata on sinu põhitegevuseks voodis magamise asemel hoopis lõputu vähkremine? Sa tead, et oled omadega täiesti läbi ning korralik uni on ainus, mis aidata saaks? Meil on midagi, mis sind ehk aidata võib – selleks on 10-3-2-1-0-tehnika, mis aitab õigel ajal voodisse saada, paremini magada ja hommikul igati puhanuna üles ärgata. 

Tehnika ise on lihtne: 

10 tundi enne und: lõpeta igasugune kofeiini tarbimine. 

Kehal läheb täpselt nii palju aega, et kofeiin ja kõik sarnased stimulaatorid vereringest välja saada. 

3 tundi enne und: ei söögile ja alkoholile. 

See aitab kõrvetisi vältida ning sina saad nii palju rahulikumalt magama jääda. Alkohol võib küll tekitada uimase tunde, aga see teeb sinu loomulikule unetsüklile pigem halba ja ei lase sul end sügavalt välja puhata. 

2 tundi enne und: ei tööle. 

Kõik tööga seotud tegevused tuleb lõpetada hiljemalt kaks tundi enne planeeritud uneaega. Ei mingeid telefonikõnesid ega meilidele vastamist. 

1 tund enne und: ei ekraanidele. 

Kõik helendavad ekraanid peaksid sinu vaateulatusest kaduma hiljemalt tund enne planeeritud uneaega. Sisusta see tunnike hoopis mõne põneva raamatuga, mine vanni või naudi oma kallima seltskonda! Tee ükskõik mida, aga ära puutu enam oma telefoni, arvutit, tahvelarvutit või televiisorit. 

0 on number, mitu korda võid hommikul äratust edasi lükata. 

Ei mingit ärkamisega venitamist enam! Kui tõesti tunned, et vajaksid rohkem und, siis tuleb õhtul varem magama minna, mitte hommikul ärkamisega venitada. 

her.ie