5 TEED, mis aitavad sul kõige paremini kaalu langetada!

5 TEED, mis aitavad sul kõige paremini kaalu langetada!

Tass kuuma teed on parim ravim haigele kurgule või külmale talveõhtule kodus – sellega nõustuvad paljud, kuid kas teadsid, et teed saab edukalt kasutada ka kaalulangetamise eesmärgil?  


Teedega saab kaalu langetada erinevat moodi: on olemas sorte, mis aitavad sul söögihormoone kontrollida ja sellega söögiisu vähendada, ning on ka selliseid, mis asuvad ise sinu rasva põletama. 

1. Roheline tee

Miks juua: vabastab su rasvarakud.

Enne trenniminekut joo tassike rohelist teed, mis aitab kaasa rasvapõletusele. Hiljutises 12nädalases eksperimendis selgus, et need, kes jõid päevas 4-5 tassi rohelist teed ning tegid 25 minutit trenni, langetasid kilogrammi võrra rohkem kaalu kui need, kes ei joonud teed. 

2. Oolongitee

Miks juua: paneb ainevahetuse tööle.

Oolong ehk hiina keeles “must draakon” on kerge lilleõieline teejook nagu roheline teegi, mis käivitab ainevahetuse. Eksperimendi käigus selgus, et need, kes jõid kuus nädalat Oolongi teed, kaotasid kokku umbes 6 kg. 


Pilt: Instagram

3. Münditee

Miks juua: peletab näksimise isu. 

Kui paljud lõhnad panevad suu vett jooksma ning tekitavad tühja kõhu tunde, siis münditee joomine aitab seda vaigistada. Tassikene münditeed aitab unustada ka vanaema küpsetatud koogilõhnad. 

Pilt: Instagram

4. Valge tee

Miks juua: hoiab ära uute rasvarakkude tekkimise. 

Valge tee on kuivatatud naturaalselt, tihti päikese käes, muutes selle kõige vähem töödeldud teeks. Valges tees leidub palju rikkalike antioksüdante, mis on head sinu tervisele, figuurile ja vaimule. 

Pilt: Instagram

5. Rooibosetee

Miks juua: mõjutab ainevahetust.

Eksootilisel rooiboseteel pole traditsioonilise teetaimega midagi pistmist. Punast teed keedetakse kadakapõõsast meenutava taime lehtedest. Madal põõsas Aspalathus linearis kasvab vaid Lõuna-Aafrikas Hea Lootuse neeme lähistel. Korjamisel on rooiboselehed rohelised, kuid kääritamisprotsessi tulemusel omandab tee sügavpunase värvuse. Nagu tavaline tee, sisaldab ka rooibos flavonoide, mis töötavad inimkehas antioksüdantidena. Neist tugevaima toimega on aspalatiin, mis vähendab organismis oksüdatiivset stressi ning aeglustab vananemisprotsesse. Samuti sisaldab üks tassitäis punast teed poole vähem tanniine kui sama kogus rohelist teed. Tanniinid annavad teele kibeda maitse ning mõjutavad ainevahetust, takistades raua ja valkude omastamist.

Pilt: Instagram

Sarnased artiklid