Reklaam sulgub sekundi pärast

5 TERVISEGA SEOTUD märki, mida ükski naine ignoreerida ei tohiks

Kui keha juba pikemat aega sulle erinevate vaevuste näol märku annab, siis mõistlik oleks oma kehale tähelepanu pöörata, et võimalikud tervisehädad ära tunda. Portaal Everydayhealth.com pani kirja 5 märki, mida ükski naine ignoreerida ei tohiks, vaid mõistlik oleks arsti poole pöörduda. 

Pidev kõhuvalu

Pikemat aega kestev kõhuvalu võib viidata pimesoolepõletikule, maohaavadele või kuseteede põletikule. Kui valu ei taha kuidagi üle minna ning püsib mingis kindlas piirkonnas, tasuks arstiga nõu pidada. 

Tükk rinnas

Kahtlane rükk rinnas ei pruugi alati rinnavähki tähendada, vaid tegu võib olla ka tsüsti või healoomulise kasvajaga. Selguse aitab majja tuua arst. 

Valulik vahekord

Valulik seks võib viidata mitmele günekoloogilisele probleemile, milleks on näiteks tupepõletik, endometrioos või suguhaigused. 

Südamepekslemine

Südamepekslemine võib tuleneda liigsest kofeiinist  või siis jällegi vere hapnikuvaesusest, südameklappide haigusest või kilpnäärme ületalitlusest.

Peavalu

Püsiv peavalu on märk terviseprobleemist. Peavalu võib olla märk migreenist, harvem viidata ka insuldile, ajupõletikule, kasvajale või aneurüsmile.