Reklaam sulgub sekundi pärast

5 VÄIKEST MUUTUST, mis toovad suure kaalulanguse

Lisakilodest vabanemiseks ei pea olema geenius, sest tegu ei ole sugugi kõrgema matemaatikaga ja mis kalorite lugemisse puutub, siis tegelikult ei aita see kaalust alla võtta nii tõhusalt, kui teadlik toitumine. Kui vaadata üle oma menüü ja teha seal teadlikult õiged muudatused, hakkab kehakaal langema ja nii lihtne see ongi.

Lisakilodest vabanemiseks ei pea olema geenius, sest tegu ei ole sugugi kõrgema matemaatikaga ja mis kalorite lugemisse puutub, siis tegelikult ei aita see kaalust alla võtta nii tõhusalt kui teadlik toitumine. Kui vaadata üle oma menüü ja teha seal teadlikult õiged muudatused, hakkab kehakaal langema ja nii lihtne see ongi.

Kuid millised muudatused tuleks oma menüüs kindlasti läbi viia?

Allpool on välja toodud viis olulist asja, mida kahe silma vahele jätta ei tohi - just need muutused aitavad lisakilodest vabaneda.

1. Söö hommikusööki

Harjuta ennast hommikuti sööma! Mitmed uuringud kinnitavad, et need, kes söövad hommikul, tarbivad päeva jooksul vähem rämpstoitu ja ka nende üldine kaloraaž on madalam. Hommikusöök hoiab vererõhu kontrolli all ja sul ei teki ootamatuid näljasööste, kui näiteks soojade saiade letist mööda kõnnid. Lisaks aitab hommikul söömine ainevahetusel paremini toimida.

2. Vali, mida jood

Vaheta kõik joogid välja tavalise vee vastu ja kui kohvi soovid, siis joo musta kohvi vähese mee või tilga piimaga. Alkohol, limonaadid, mahlad ja isegi värsked mahlad jäta kõrvale - pigem söö värskeid puuvilju, milles on ka kiudained alles. Ka roheline tee on hea.

3. Lõpeta õigel ajal söömine

Tavaliselt süüakse kiiresti ja mõtlematult kogu taldrik tühjaks, kuid tegelikult peaksid sa proovima teadlikku söömist. Keskendu ja söö rahulikult ning jäta viimased ampsud taldrikule alles, oota paarkümmend minutit ja sa tajud, et sinu kõht on juba täis. Organism ei saa aru, kui tal on kõht juba täis, sest signaal jõuab ajju 20 minutiga ja need 20 minutit ongi see aeg, mille jooksul tihtipeale üle süüakse, arvates, et kõht on ikka veel tühi.

4. Pool taldrikut olgu alati taimne

Köögiviljad, salatid - kuhja värsket salatit taldrikule julgelt, riisi või kartulit vähem ja liha samuti pigem vähem. Kui sööd riisi, kartulit, tatart või muud süsivesikuterikast toitu, siis leiba ära võta. Kartulile võiks eelistada pigem maguskartulit või tatart ning pastatoodete tarbimisega tasub samuti ettevaatlik olla - täisterapasta on siinkohal kindlasti ainuõige valik.

5. Hüvasti kastmed

Jäta menüüst välja kõik salatikastmed, mis sa poest ostnud oled ning maitsesta salateid ürtidega ja lisa ka pisut head õli (oliiviõli, kanepiseemneõli, kõrvitsaseemneõli, seedermänniseemneõli, seesamiseemneõli). Pisut head rasva tuleb salatile alati lisada, sest paljud köögiviljad on rasvlahustuvad, mis tähendab, et kui neid tarbida koos kasuliku rasvainega, siis suudab organism neist vitamiine ja teisi kasulikke aineid paremini omastada!

Allikas: health.com