Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

6 ASJA, MIDA teha, kui tunned, et asjad hakkavad kontrolli alt väljuma

Hetk, kui tunned, et asjad hakkavad sinu kontrolli alt väljuma, pole kõigil täpselt ühesugune. Mõne jaoks on see segamini pesuhunnik voodil või plekid arvutiekraanil, teise jaoks umbes 19 000 lugemata meili, millest enamuse moodustavad meeldetuletuskirjad. 

Hetk, kui tunned, et asjad hakkavad sinu kontrolli alt väljuma, pole kõigil täpselt ühesugune. Mõne jaoks on see segamini pesuhunnik voodil või plekid arvutiekraanil, teise jaoks umbes 19 000 lugemata meili, millest enamiku moodustavad meeldetuletuskirjad. 

Mõnikord on see hetk varahommikuse unetu vaikuse moodi, kui tunned, kuidas mõtted sinu peas väsimatult ringi tuhisevad. Teinekord peegeldub see lähedase inimese pettunud näoilmes. Kõige hullemal juhul saabub see hetk keset tööpäeva kontori tualettruumis pisaraid valades. Sul võib kõik olemas olla, kõik kontrolli all olla, aga järgmisel sekundil on see juba minevik. Siin on mõned mõtted, mida siis ette võtta, kui tunned, et sul puudub oma elu üle kontroll. 

1. Korista

Kõik sind ümbritsev peab korras olema. Pese pesu, nõusid, põrandaid. Tee oma garderoobis suurpuhastus. Viska kõik üleliigne minema! Tee kõik täiuslikult puhtaks – sellest saab kontrolli all oleva elu vundament. 

2. Mediteeri

Süüta küünal, kustuta valgustus ja istu iseenda seltsis. Keskendu hingamisele – kõik halb tuleb hingates välja, rahu siseneb sinusse, kui hingad sisse. Kui oled valmis, kujuta visuaalselt ette asju, mis sinu elus hetkel kaost külvavad. Puuri neid oma pilguga seni, kuni need oma jõu kaotavad. 

3. Pliiats ja paber

Kirjuta kõik asjad üles. Tee nimekiri asjadest, mis sinus ärevust tekitavad. Nii märkad asju, millest peaksid igaveseks lahti laskma. Muuda oma koorem sel viisil kergemaks! 

4. Planeeri oma aega 

Vaata kalendrisse. Kirjuta üles kõik kohustused. Märgista erinevate värvidega kohustused, mis sulle meeldivad, ja kohustused, mida sa vihkad! Kui sul pole otseselt midagi üles märkida, siis alusta väikestest plaanidest iseendaga. Mis peamine — pea neist kinni! 

5. Ütle “EI” 

Üks kõige väärtuslikumaid oskusi elus on võime “ei” öelda. Tõelised sõbrad mõistavad, kui pead end aeg-ajalt esikohale seadma. Ära lase hirmudel end kammitseda. Saavutad elu üle suurema kontrolli kohe, kui hakkad iseenda peale mõtlema. 

6. Ütle “JAH” 

Suured muutused elus võivad mõnikord väga palju jõudu anda. Ehk on miski, mida oled juba ammu teha soovinud? Mis sind õnnelikuks teeks? Ole natuke egoistlik. Tee seda, mida tahad. Nüüd on sinu kord oma sisetunnet usaldada, süda aukohale seada ja taustamüra maha keerata. 

 

bustle.com

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness