Reklaam sulgub sekundi pärast

6 märki, et sa vaidled psühhopaadiga

Psühhopaadid moodustavad ühiskonnast umbes ühe protsendi. Kuid ära muretse — tõenäosus, et mõni neist ohtlikult vägivaldseks muutub, on äärmiselt väike. Need inimesed on väga manipuleerivad ning tahavad kõigile haiget teha. Kõige hullem on see, et nad ei tunne end selle juures vastutavana, kahetsemisest rääkimata. 

Psühhopaadid moodustavad ühiskonnast umbes ühe protsendi. Kuid ära muretse — tõenäosus, et mõni neist ohtlikult vägivaldseks muutub, on äärmiselt väike. Need inimesed on väga manipuleerivad ning tahavad kõigile haiget teha. Kõige hullem on see, et nad ei tunne end selle juures vastutavana, kahetsemisest rääkimata. 

Paljud eksperdid kirjeldavad psühhopaate kui kameeleone, kes suudavad igasse seltskonda sujuvalt sisse sulanduda. Nende jaoks pole mingi probleem end eesmärgi saavutamise nimel muuta. Manipuleerimiseks kasutatakse erinevaid vahendeid: seksi, raha, tähelepanu ja muud sellist. Nad teavad väga hästi, kuidas kedagi end armastatuna tundma panna ja just seetõttu jääb neist reeglina süütute, armastusväärsete, meeldivate ja lõbusate inimeste mulje. 

Loomulikult on neil ka tumedam pool, mis kerkib esile, kui neil hakkab igav või kui nad end ohustatult tunnevad - just siis näitavad psühhopaadid teistele, millised nad tegelikult on. 

Siin on kuus märki, mis näitavad, et inimene, kellega sa vaidled, on tegelikult psühhopaat. Kui sa tõesti oled ühe sellisega vaidlusesse sattunud, siis on aeg alla anda ja jooksu pista! 

1. Nad valetavad ning ei pea lubadustest kinni. Keegi pole ideaalne ning kõik inimesed võtavad mõnikord vastu otsuseid, mida hiljem kahetsema hakkavad. Psühhopaadid suudavad alati vabandusi leida ja nad ei pea oma lubadustest peaaegu mitte kunagi kinni. Nad räägivad üht, aga käituvad täpselt vastupidi. Nende pidevad valed valmistavad ümbritsevatele inimestele tihti pettumust. 

2. Nad käituvad üleolevalt. Psühhopaadid teevad pidevalt teisi lolliks, et ise seeläbi nendest üle olla. Nad suudavad vaidluste ajal enamasti täiesti rahulikuks jääda. Tunned, nagu sind mõnitatakse, samal ajal testib ta sinu piire - jälgib sinu reaktsioone ja ajab su lõppkokkuvõttes täiesti endast välja. Sellistes olukordades emotsionaalseks muutumine on täiesti normaalne. Aga tema hakkab sulle selgitama, et asi on sinus - sina oled ebastabiilne ja peaksid maha rahunema. 

3. Nad on silmakirjalikud. Kui vaidlus hakkab lõpule lähenema, hakkab psühhopaat oma käitumises kõiki teisi süüdistama. Nad teavad, et oled nende nõrkade omadustega väga hästi kursis ning reageerid tema manipuleerimisele. See on emotsionaalne trikk - lahkud vaidlusest tundes, nagu sa oleksidki see, kelles probleem on. 

4. Mitu isiksust. Kui psühhopaadiga vaidlusesse satud, näed, et tal on üsna mitu isiksust. Kui sa maha rahuned ja vaidlus läbi saab, hakkab ta sinu ees vabandama ja sulle komplimente tegema. Kui sa sellele positiivselt ei reageeri, hakkab ta sind solvama. Just sel hetkel näed kõiki tema isiksusi.  

5. Ohvri mentaliteet. Kui psühhopaat tunneb, et hakkab vaidluses alla jääma, viib ta teema mineviku halbade kogemuste peale - kuidas teda koolis kiusati, kui õel ülemus tal oli või hakkab ta hoopiski oma hullust eksist rääkima. Sul hakkab temast kahju. Kui ta märkab, et oled sööda alla neelanud, hakkab ta olukorda kohe enda huvides ära kasutama. Psühhopaadid väidavad tihti, et neid ahistatakse, aga tegelikult on hoopis nemad ahistajad. 

6. Tunned vajadust talle emotsioone selgitada. Mis on hoolivus ja empaatia? Tundub, nagu tal poleks aimugi! Psühhopaadid teavad seda tegelikult väga hästi, aga teevad sulle sellegipoolest haiget. 

Psühhopaadid on mürgised inimesed, kes lihtsalt provotseerivad sind mõttetult vaidlema. See muutub sinu jaoks üsna kiiresti väga kurnavaks. Vaidluse lõpetamiseks on vaid üks võimalus - lõika ta oma elust välja! 

 

themirrorpost.com