6 põhjust, miks on hea alasti magada

6 põhjust, miks on hea alasti magada

Kui soovid, et su tervis tugev oleks, ei tasu ööseks riideid selga jätta. Cosmopolitan reastas kuus põhjust, miks alasti magamine kasulik on.

 

Kui soovid, et su tervis tugev oleks, ei tasu ööseks riideid selga jätta. Cosmopolitan reastas kuus põhjust, miks alasti magamine kasulik on.

Intiimpiirkond tuuldub

Magamine ilma, et miskit pitsitaks, võib su intiimpiirkonna seisukohalt palju tervislikum olla. Tupes on pärmi ja baktereid ning soe keskkond aitab kaasa nende vohamisele.

Magad paremini

Jahedad tingimused on ööune jaoks palju paremad. Magamise ajal keha temperatuur langeb, seetõttu pole liiga soe tekk ja liigsed riided kasulikud. Alasti magamine aitab kehatemperatuuril normaalsest madalamana püsida.

Sa näed hea välja

Liigne soojus häirib melatoniini ja kasvuhormooni vabanemist kehasse. Kehatemperatuuri langedes vabaneb aga kasvuhormoon, millel on nahka taastav toime. See teeb imet su ihu ja juustega.

Hüvasti liigne kehakaal

Alasti magamine aitab sul paremini välja puhata. See omakorda langetab stressihormooni kortisooli ning energia hulk ja näljatunne püsivad tasakaalus. Kui uni katkeb näiteks äratuskella helina tõttu, võib kortisooli tase olla liiga kõrge ning tõenäosus, et sa ärkad näljasena, on palju suurem.

Enesekindlus kasvab

Alasti olles saab nautida jahedat õhk ja linasid. See võib olla seksikas ja seksikus tõstab enesekindlust.

Seks on parem

Ilma ööriieteta magamine teeb head ka suhtele, kuna ihu vastu ihu magamine tõstab keha hea enesetunde kemikaale, nagu oksütotsiini. Alasti magamine tekitab seksiisu ja suhted, kus seksitakse piisavalt, on palju õnnelikumad. Enese mugavalt tundmine ja ind aitavad sul palju suurema tõenäosusega ka orgasmi saada.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid