6 TOITU, MIS ravivad depressiooni ja stressi

6 TOITU, MIS ravivad depressiooni ja stressi

Depressioonist välja tulemine või enda tuju tõstmine võib motivatsioonilanguse tõttu näida võimatu, kuid tervenemist samm-sammult planeerides on see siiski võimalik. Kõigi muude ravimeetodite kõrval on heaks alternatiiviks kindlad toidud, mis teadlaste sõnul peidavad endas looduslikke tujutõstjaid. Mis on aga siis need toiduained, mida endale stressiperioodil koju varuma peaks?

Depressioonist väljatulemine või enda tuju tõstmine võib motivatsioonilanguse tõttu näida võimatu, kuid tervenemist samm-sammult planeerides on see siiski võimalik. Kõigi muude ravimeetodite kõrval on heaks alternatiiviks kindlad toidud, mis teadlaste sõnul peidavad endas looduslikke tujutõstjaid. Mis on siis need toiduained, mida endale stressiperioodil koju varuma peaks?

Kala
Kalades nagu lõhe, forell, makrell ja sardiin on kõrge oomega-3-rasvhapete tase. Oomega-3-rasvhapped aitavad parandada aju funktsioone ja suudavad mõnede uuringute kohaselt leevendada ka depressiooni sümptomeid. Kui sa ei ole lihasööja, siis tea, et ka linaseemne- ja rapsiõli sisaldavad oomega-3-rasvhappeid.

Spargel
See suvine lemmik sisaldab palju foolhapet, mis on tuntud oma rahustava ja stressivastase toime tõttu. Proovi seda enda rahustamiseks näiteks sidruni ja parmesaniga.

Tomat

Tomatis on palju foolhapet ja alfa-lipoehapet, mis aitavad depressiooni kontrolli all hoida. Tomateid sisaldavaid retsepte pole eestlasele vaja õnneks vist õpetada – see on ju meie kõigi köögilaual tavaliselt olemas!

Spinat

Spinat sisaldab kasulikke aineid, mis on teadlaste sõnul kasulik depressiooniga võitlemisel. See maitsev taim sisaldab ka A-, C-, E- ja K-vitamiini ning palju kiudaineid ja mineraale, mistõttu oleks spinati tarbimine kasulik igaühele, kes tervisest lugu peab.

Kreeka pähkel
Seleen ravib depressiooni ja Kreeka pähklites on seda ainet kuhjaga.

Avokaado
Avokaadod pole mitte ainult maitsvad (ja Instagrami piltidel ilusad vaadata), vaid ka tugevad võitlejad depressiooni vastu.

Allikas: Teenvogue.com