6 TOITU, MIS RIKUVAD su nahka

Pole mingi üllatus, et kahjuks on olemas mitmed toiduained, kaasa arvatud sinu lemmikud, mis mõjuvad sulle halvasti. Ja nagu teada on, mõjutavad paljud tervisehädad ka sinu nahka, mida sa aga ilmselt meeleheitlikult terve ja ilusana püüad hoida. Olgem ausad – ilus nahk on ilu alus! Seega, mida teha või mitte teha selleks, et nahk oleks alati säravalt kaunis?

Selleks et sinu nahk oleks oma tõelise potentsiaali tasemel, ei tohiks sa süüa järgmisi toite:

1. Sool
Süües toite, mis on soolarikkad, muutub nahk kuivaks, sest sool imab sinu nahast niiskust ära. Süües sojakastet, kuivatatud liha, juustu, kiirsuppe ja kiirtoite, teed sa endale vaid karuteene. Kui neid aga süüa, siis tuleks tarbida ka palju vedelikku, et keha veevarustus oleks tasakaalus.

2. Nisu
Nisu on raske seedida ja see on keha jaoks vaevarikas ülesanne. Kuna nisutoodetes kasutatakse tavaliselt palju muid aineid, mis kuivust tekitavad, oleks targem enne toote tarbimist uurida koostisainete nimekirjast, mis seal täpsemalt peitub.

3. Piimatooted
Toidud nagu piim, juust, jogurt ja jäätis mõjutavad kehas õli koostist ja soodustavad põletikku. Lisaks on teadlased leidnud, et piimatooted võivad mõjutada ka hormoone. Arvatakse aga, et rasvavaba piim aknet nii väga ei põhjusta, seega ehk oleks targem naha säästmiseks just seda tarbida.

4. Töödeldud toidud
Neis on palju lisandeid ja säilitusaineid, mis võivad tekitada põletikku. Immuunsüsteemi rikkeid märkad kindlasti kohe oma nahal, mis hakkab esimesena näitama põletiku märke. Terve naha heaks oleks targem töödeldud toite tarbida minimaalselt.

5. Väga suhkrurikkad toidud
Suhkur seob end kehas proteiinide ja rasvadega, mille tagajärjeks on naha kiire vananemine. Ilusa noore naha heaks oleks targem vähendada igasuguste küpsetiste, kommide ja magusate snäkkide tarbimist.

6. Alkohol
See on kõikidest kõige hullem, mis mõjub su nahale isegi veel hävitavamalt kui suhkur. Alkohol mitte ainult ei vii vedelikku kehast välja, vaid kiirendab naha vananemisprotsessi ja tekitab nii aknet kui kiiret vananemist. Alkoholi tarbides tuleks kindlasti samal ajal ka palju puhast vett juua.

Allikas: Bustle.com