Reklaam sulgub sekundi pärast

6 TÜÜPILIST VIGA, mida iga dieedipidaja teeb

Sa sööd küll mõõdukalt ning tervislikult, kuid sellest hoolimata ei taha kaal kuidagi kukkuda? Loe altpoolt, kas teed ehk mõnda järgmisest kuuest dieedipidaja tüüpveast. 

1. Oled dieedil

Sõna "dieet" annab mõista, et kui saavutad teatud eesmärgi, loobud tervislikest toitumisharjumustest. Need, kes soovivad püsivalt alla võtta, kasutavad sõna "elustiili muudatus". Samuti peaks sõnavarast ära kaotama sõnad "langesin kiusatuse küüsi". Elu on argipäev, kus on erinevad päevad. Kes see jaksab süüa kanafileed, brokolit ja kodujuustu 24/7/365?

2. Salat on nagu õhk või vastupidiselt - suur kaloripomm

Kas sulle meeldib lõunaks salatit süüa, sest jälgid oma figuuri? Veendu, et saad sellest kõhu täis. Kui energiakogus langeb liiga alla, tunned nälga ning see võib viia räpsu söömiseni õhtul. Lisa rohelistele köögiviljadele proteiini ning head rasva, näiteks pool avokaadot või maksimaalselt 1-2 spl oliiviõli.

Pea meeles, et söögikohtade salatikaste sisaldab tavaliselt ohtralt kaloreid. Mõistlik on paluda salatit ilma kastmeta. 

3. Sööd liiga palju tervislikke asju

Näiteks pähklid on suurepärased hea rasva allikad, kuid neid ei tasuks süüa liiga palju. Soovituslik kogus on 1-2 peotäit päevas. 

4. Liiga palju proteiini

Proteiinirikas dieet on kaalulangetajate seas väga populaarne, kuid see ei ole otsetee õnne juurde: liiga palju proteiini muutub kergelt rasvaks vöökohal. Lisaks võivad proteiinijoogid ja -batoonid sisaldada ohtralt suhkruid ja rasva.

5. Keelad endale oma lemmiktoitude söömise

Kui ennast kogu aeg keelad, võib keelatud vili üsna pea magusaks muutuda. Ära keela endale midagi, kuid söö delikatesse väiksemas koguses. Maailm on täis inimesi, kes söövad suhkrut, kuid püsivad ikkagi saledana. Väike kogus ei ole probleemiks. 

6. Teed iga nädal patupäeva

Paljud inimesed arvavad, et kui nad terve ülejäänud nädala tervislikult söövad ja näiteks pühapäeval patupäeva teevad, siis saavad nad päev otsa süüa valimatult seda, mida hing ihkab. Dilemma seisneb selles, et kui kord nädalas endale suurtes kogustes jäätist ja friikartuleid sisse sööd, ei pruugigi su toidueelistused muutuda. Samuti võib see viia kiusatuseni süüa liiga palju hõrgutisi.

 

allikas: Women's Health