7 põhjust, miks alasti magada

7 põhjust, miks alasti magada

Kui arvad, et alasti magamine on kuidagi kummaline või lausa tabu, siis ei tea sa ilmselt, et see mõjub inimorganismile mitmel moel kasulikult. Miks tasub alasti magada ja mis eesmärke see täidab, loe siit! 

Kui arvad, et alasti magamine on kuidagi kummaline või lausa tabu, siis ei tea sa ilmselt, et see mõjub inimorganismile mitmel moel kasulikult. Miks tasub alasti magada ja mis eesmärke see täidab, loe siit! 

 

1. Alasti magamine kontrollib kortisooli (nn stressihormooni) taset.

See on alasti magamise kõige tähtsam hüve: alasti magamine aitab su kehal öösel korralikult välja puhata, see omakorda aitab hoida tervislikku kortisooli taset, mistõttu oled vähem vastuvõtlik erinevatele tervist kahjustavatele seisunditele nagu kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase, mitmed häired ja tasakaalumuutused, nõrk immuunsüsteem ja suurenenud söögiisu.

2. Parem ja sügavam uni.

Une kvaliteedi tagamisel mängib suurt rolli kehatemperatuur. Ühe Hollandis läbi viidud uuringuga tõestati, et madalama nahatemperatuuriga on võimalik kogeda meeldivamat, häirimatut ning sügavamat und. 

3. Parema kvaliteediga seksuaalelu.

Alasti magamine stimuleerib mitmete hormoonide tootmist, millest üks on oksütotsiin. Seda nimetatakse ka nn armuhormooniks, mis vabaneb näiteks siis, kui kogetakse orgasmi või seksuaalseid ihasid. See aitab võidelda depressiooniga ning mõjub hästi sooltele ja vererõhule. Loomulikult võib oma partneri kõrval alasti magamine süüdata kireleegi ning suurendada su seksuaalseid soove, parandades seeläbi su voodielu.

4. Suurendab vananemisvastaste hormoonide taset. 

Uskuge või mitte, alasti magamine võib sul aidata kauem noorem välja näha. Lisaks sellele, et peaksid hoidma madalamal oma nahatemperatuuri, peaksid ka oma magamistoa temperatuuri hoidma alla 21 kraadi. Mida soojem on su magamistuba, seda rohkem see vananemisvastaseid hormoone (melatoniin ja kasvuhormoonid) alla surub. Kui nahatemperatuur on madalam, stimuleerib see kasvuhormoonide vabanemist, mis teeb samuti su nahale ainult head. 

5. Üleüldine tervis.

Nagu juba mainitud, siis kõrge nahatemperatuur magamise ajal surub alla kasvuhormoone, mis vastutavad üleüldise keha funktsioneerimise ja naha tervise eest. Et seda ei juhtuks, võta magama minnes riided seljast, sest alasti magamine tuleb sulle ainult kasuks. 

6. Vähendab pärmnakkustesse haigestumise riski.

Põhjus, miks alasti magamine seda riski vähendab, on lihtne: pärm kasvab soojades ja niisketes tingimustes. Alasti magades annad oma kehale võimaluse maha jahtuda ning kuivada, mis takistab pärmil kasvamast ja paljunemast.

7. Tõstab enesekindlust.

Alasti magades hakkad ennast oma nahas üha kindlamalt tundma, mis annab sulle suure enesekindluse boost‘i, mis kindlasti muudab sind palju õnnelikumaks inimeseks. Mida enesekindlam sa oled, seda rohkem vaatad tõenäoliselt ka peeglisse, mis julgustab sind kogu aeg oma välimuse heaks ainult parimat andma. 

 

Allikas: themirrorpost.com