Reklaam sulgub sekundi pärast

7+1 NIPPI, kuidas tõesti kõhurasva põletada

Healthline

kõhulihased
kõhulihased — FOTO: 123rf.com

Kui sa soovid jõuda oma unistuste figuurini, siis algust tuleb teha köögist ehk siis toitumisalased valikud määravad isegi rohkem kui trenn.

Selleks, et edukalt kõhurasva põletada, tasub silmas pidada järgnevad soovitusi:

1. Treeni raskustega

Organism põletab rasva kogu keha pealt ühtlaselt ja kui sinu lihased on toonuses, siis sinu keha põletab ka liikumatus olekus rohkem kaloreid. Mida rohkem lihasmassi sul on, seda rohkem kaloreid sinu keha põletab - see omakorda teeb kõhuvoltidest lahti saamise lihtsamaks

2. Söö rasvast kala

Mitmed teaduslikud uuringud näitavad, et kalas sisalduvad omega-3 rasvad aitavad just kõhupiirkonnas olevast rasvast tõhusamalt vabaneda.

3. Ära söö liiga palju puuvilju

Taaskord suhkur! Ka puuviljade söömist võiks pigem piirata ning eelistada rohkem köögivilju.

4. Söö aeglaselt

Nii saad paremini aru, kui kõht tegelikult täis on saanud. Üldiselt tunneme täiskõhutunnet alles 20 minutit pärast söömise lõpetamist ja selle tulemusena võime sageli vajatust rohkem süüa.

5. Praktiseeri intervall treeninguid 

Intervall treeningud põletavad kõige tõhusamalt rasva.

6. Väldi kiirtoitu

Tühjad kalorid - kiirtoit ei sisalda kiudaineid ega valke ning see tähendab, et sul läheb kõht varsti jälle tühjaks, kuid kaloreid oled sa juba tarbinud kordades rohkem kui mõistlik oleks.

7. Väldi stressi

Vaata oma eluviisi kõrvalt - eemalda stressitekitavad nüansid.

7+1 Leia tasakaal

Aktsepteeri seda, et kaalust alla võtmisel tuleb ette ka tagasilööke - ära anna alla. Liigu eesmärkide suunas omas tempos, rahulikult.