8 PÕHJUST, MIKS mõned inimesed kunagi edukaks ei saa

8 PÕHJUST, MIKS mõned inimesed kunagi edukaks ei saa

Edul selgitamiseks on tuhandeid viise, kuid ebaedu kirjeldatakse tavaliselt ikka ühtmoodi – läbikukkumine on inimese suutmatus jõuda oma eesmärgini, ükskõik, mis need on. Edu on suhteline ja subjektiivne ning sellel on väärtust ka ilma rahata, kuid ebaedust ei saa sa muud, kui õppetunni. Toome sinuni 8 asja, mida inimesed ebaõnnestumiseks teevad.

Edu selgitamiseks on tuhandeid viise, kuid ebaedu kirjeldatakse tavaliselt ikka ühtemoodi – läbikukkumine on inimese suutmatus jõuda oma eesmärkideni, ükskõik mis need on. Edu on suhteline ja subjektiivne ning sellel on väärtust ka ilma rahata, kuid ebaedust ei saa sa muud kui õppetunni. Toome sinuni kaheksa asja, mida inimesed ebaõnnestumiseks teevad.

1. Nad ei väärtusta aega
Iga edukas inimene teab, et kuigi raha on tähtis, on aeg veelgi olulisem.

2. Nad ei tee asju, mis nende edule kaasa aitaksid
Lihtsalt ringirapsimine ja hõivatud näimine ei vii kedagi edule lähemale. Soovitus: mõtle läbi, mida sa tahad ja mida sa pead eesmärgini jõudmiseks tegema.

3. Nad ei võta vastutust
Sinu ülemus on nõme ja sa vihkad oma tööd? See ei ole aga mingi põhjus laisklemiseks ja keskpärase tulemuse tootmiseks. Võta vastutus ja anna endast alati parim – see on eduka inimese tunnus!

4. Nad on endale ise piirid seadnud
Sa oled see, kes sa usud end olevat. Ebaedukad inimesed loovad pidevalt vabandusi, miks nad midagi tegema ei peaks. Edukad inimesed annavad endast parima igal juhul.

5. Nad on head ettekäänete kasutajad
Reaalsus on, et sellel inimesel puudub lihtsalt loomingulisus ja ta annab alla enne, kui ta viitsib üldse erinevatele lahendustele mõeldagi.

6. Nad ei oska suhelda
Ebaedukatel inimestel puudub tavaliselt sotsiaalne intelligents. Nad kasutavad väljendeid nagu “vähemalt ma olen aus” või “selline ma olen, lepi sellega” selle asemel et inimestesse austusega suhtuda. Nende enesekindlus mõjub ikka ja jälle ülbusena ning selle tagajärjel ei suuda nad luua oluliste inimestega häid suhteid.

7. Nad on edasilükkajad
Pablo Picasso ütles selle kohta eriti tabavalt: “Lükka homse varna vaid asju, mida tegemata jättes võiksid surra.”

8. Nad ei talu ebaõnne
Pea iga edukas inimene peab tunnistama, et tema edu ei ole kergelt tulnud. Sel redelil ronimine ei ole ehk kergemate killast ning vahel tuleb ette tagasilööke, kuid üks edumeelne inimene ei lase sellel end peatada.

Allikas: Lifehack.org