Reklaam sulgub sekundi pärast

9 ASJA, MIDA tühi kõht tähendada võib

Kui kõht läheb tühjaks, oletame me tavaliselt, et vajame lihtsalt süüa. Ometi ei ole see aga alati nii, sest su kõht võib näljatundega tahta sulle öelda hoopis midagi muud. See võib tähendada, et sinu tervisega on midagi korrast ära ning peaksid oma keha signaale õigesti lugema. Mis on need 10 asja, mida näljatunne võib tähendada peale selle, et vajad süüa?

Kui kõht läheb tühjaks, oletame tavaliselt, et vajame lihtsalt süüa. Ometi ei ole see aga alati nii, sest su kõht võib näljatundega tahta öelda hoopis midagi muud. Võib olla, et su tervisega on midagi korrast ära ning peaksid oma keha signaale õigesti lugema. Mis on need üheksa asja, mida näljatunne võib tähendada, peale selle, et vajad süüa?

1. Sa oled väsinud
Kui sa ei maga piisavalt, võivad sinu hormoonid segamini minna ja sul tekib pidev ebamugav näljatunne, selgitab toitumisspetsialist Abby Sauer.

2. Sul on janu
Kui sul on vedelikupuudus, võib keha seda pidada näljaks. Sinu aju satub segadusse ja tekitab sinus söögiisu, kuigi tegelikult peaksid lihtsalt rohkem vedelikku tarbima.

3. Sa oled tarbinud kofeiini
Kas alustad oma päeva suure tassi kohviga? Kofeiin tõstab mõne inimese söögiisu, seega tuleks kindlasti kohvi kõrvale hommikul ka süüa, et peale kohvi joomist näljatunnet ei tekiks.

4. Sa sööd liiga palju töödeldud toitu
Töödeldud toidud tõstavad sinu veresuhkru taset ja tekitavad sellega tüsistusi, mille tagajärjel tunned end eriti näljasena. Toitudes peituval suhkrul on sinu ajule suur mõju, mida ei tohiks iseenesestmõistetavalt võtta. Töödeldud toitude asendamine täisteratoodetega on kindlasti kasulikum.

5. Sul on vitamiinipuudus.

6. Sul on igav

Me kõik oleme olnud olukorras, kus meil pole lihtsalt mitte midagi teha ning igavuse peletamiseks midagi sööme. Selle asemel tuleks leida mingi muu kasulikum tegevus!

7. Sa oled kurb või stressis

Toidul võib olla lohutav ja rahustav mõju, mistõttu ei ole ebatavaline see, et inimesed kurvana külmkapi poole sööstavad. Selle asemel võiks lohutust otsida näiteks sõbralt või pereliikmelt. Ka üks hea film aitab alati!

8. Sa sööd liiga kiiresti
Kui oled peale söömist ikka näljane, ei tohiks sa arvata, et sa ei söönud piisavalt. On võimalus, et sa sõid lihtsalt liiga kiirest ja su keha ei ole veel jõudnud reageerida. Oota ja seedi natuke ning siis otsusta, kas oled piisavalt söönud.

9. Sa oled pidevalt toidu läheduses
Pidevalt toidu nägemine võib tekitada sinus tunde, et oled näljane. Ka viibimine inimestega, kes pidevalt söövad, annab halba eeskuju ja innustab sind sööma.

Allikas: Bustle.com