9 IGAPÄEVAST HARJUMUST, millega sa oma nahka rikud

Me kõik soovime endale veatud ja kaunilt kumavat nahka, kuid vaid heade toodete kokku kraapimine ei ole piisav, et seda kõike saavutada. Oma naha eest hoolitsemine ei ole vaid kõik need puhastavad maskid ja koorijad, vaid kõik, mida sa sööd või teed, ning mida sa ehk mõjuvaks faktoriks ei peagi - sa võid eneselegi teadmata teatud igapäevaste harjumustega oma nahka rikkuda. Mis on siis need tegevused, millega sa oma nahale karuteene teed?

Me kõik soovime endale veatut ja kaunilt kumavat nahka, kuid vaid heade toodete kasutamine ei ole piisav, et seda kõike saavutada. Oma naha eest hoolitsemine ei tähenda ainult puhastavaid maske ja koorijaid, vaid kõike, mida sa sööd või teed ning mida sa ehk mõjuvaks faktoriks ei peagi – sa võid eneselegi teadmata teatud igapäevaste harjumustega oma nahka rikkuda. Mis on siis need tegevused, millega sa oma nahale karuteene teed?

Sa ei pese oma meigipintsleid

Kui sa ei ole just professionaalne jumestaja, ei pese sa ilmselt oma meigipintsleid piisavalt tihti. Ometi tahad sa samamoodi veatut nahka nagu kõik meigisõbrad. Selleks pead sa oma harjumusi muutma ja hakkama iganädalaselt pintsleid šampooniga pesema. Kui sul palju aega pole, siis võta need näiteks duši alla kaasa!

Sa võtad pikki kuumaveedušše
Kuum vesi on küll mõnus, kuid mitte nii hea su nahale. Soe vesi kuivatab su nahka ning selle vältimiseks oleks parem õppida nautima lühikesi, võimalikult jaheda veega dušše.

Sa ei joo piisavalt vett

Kui sa ei tarbi piisavalt vedelikku, hakkab sinu nahk streikima. Vedelikupuudus avaldab esimesed sümptomid just sinu näonahal ning selle vältimiseks oleks targem igapäevaselt rohkem vett tarbima hakata. Usu, see on sulle igatepidi kasulik!

Sa ei saa piisavalt und

Iluuni ei ole mingi udujutt! Igal öösel piisavalt magamine on oluline osa sinu ilurutiinist, seega proovi planeerida enda aega nii, et saaksid öösel piisavalt und.

Sa veedad liiga palju aega päikese käes
Kuigi tundub, et Eestis on see probleem pea võimatu, on paljude nahk siiski just päikese tõttu rikutud. Kui sa kavatsed terve päeva päikese käes veeta, et saada terve suvejume ühekorraga, siis on kortsud ja kuiv nahk kerged tulema. Kasuta alati päikesekreemi ja püüa enda päevitamisvajadust vaos hoida! Sa veel tänad end!

Sa suitsetad
Me kõik teame, et suitsetamine on halb kopsudele, kuid samamoodi on see kahjulik ka nahale. See kuivatab su nahka ja muudab selle tuhmimaks. Lisaks on kortsud kerged tulema – eriti suu ümber.

Sa pesed enda nägu liiga palju

Kui arvad, et pidev näo pesemine hoiab sinu näonaha värske ja kaunina, siis sa eksid. Toodete ülekasutamine kuivatab su nahka ja väsitab seda liialt.

Sa tarbid alkoholi
Alkohol kuivatab sinu nahka ja tekitab vistrikke, seega oma naha säästmiseks oleks targem alkoholikogust piirata.

Sa jääd meigiga magama

See on kindel ei! Sa ei lase oma nahal hingata ja lased seetõttu pooridel ummistuda, mis võib tekitada põletikku ja vistrikke, mida sa kindlasti ei soovi. Näo pesemine võtab ju vaid mõne minuti – tee seda igal õhtul!

Allikas: Bustle.com