Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

9 SÕLTUVUSTOITU JA mida need sinu emotsionaalse seisundi kohta räägivad

Shutterstock

MindBodyGreen

Miks ühel inimesel isutab magusa ja teisel soolase järele? Mõni on suur pastasõber, teine aga haarab toidu kõrvale alati viilaka leiba? Teadlased väidavad, et inimesed kipuvad oma emotsioone mitte väljendama aga hoopis sisse sööma.

Funktsionaalse meditsiini doktor Deanna Minich on välja toonud 9 peamist nn isutajat ja selgitab, mida see sõltuvus sinu kohta räägib.

  1. Magusad küpsetised (koogid, saiakesed, pirukad) – magusaisu on väga paljudel inimestel ja väga tihti. Põhjuseks on tihti meeleolu langus, vajadus tuju tõsta. Alternatiivina leia omale tegevus, mis aitaks tuju tõsta – näiteks jaluta pargis, tee endale jalamassaazi või loe raamatut– tegele sellega vähemalt 30 min päevas.
  2. Vürtsid – need, kellel on isu vürtside järele, otsivad tihti oma elus seiklusi ja väljakutseid. Nad tunnevad puudust reisimisest, actionist, tahavad kogeda uusi elamusi ja näha uusi filme.
  3. Soolane – soolase toidu söömine aitab organismis vee tasakaalu liigutada. Soolase järgi on isu inimestel, kes ei suuda tihti vooluga kaasa minna, tunnevad elus puudust stabiilsusest ja kergusest.
  4. Kohv– viitab vaimsele väsimusele. Kohvi tekitab tinglikult tunde, et su elus on kõik kontrolli all, aga tegelikkuses võib ta suurtes kogustes hoopis vastupidi mõjuda. Proovi kohvipausi asemel väikest mõttepausi.
  5. Krõbedad toidud. Krõbeduse järele võib olla isu, kui sul on tunne, et tahad kellelegi “tagasi teha” või hoopis tehtud tööde eest kiitust saada. Proovi enda tundeid väljendada nii, et olukord oleks alati mõlemale osapoolele win-win.
  6. Śokolaad! Oh šokolaad! See tekitab meis tunde, et me oleme armastatud, imetletud. Proovi tahvli šokolaadi asemel kedagi kallistada – see aitab tihti.
  7. Pehmed tärkliselased toidud. Leib, pasta, riis. Nende järele isutab siis, kui vajame lähedust ja käehoidmist. Proovi leida endale keegi, kes sind alati on valmis ära kuulama.
  8. Jäätis! Jäätis seostub mälestustega lapsepõlvest ja suvest. See tekitab vabaduse ja kerguse tunnet. Alternatiivina proovi vanni või kuuma dušši.
  9. Juust – üllatus üllatus, juustu järele isutab neil, kellel on puudus emaarmastusest! Kui tahame vaimset ja füüsilist hoolt ja turgutust, soovime me juustu. Leia omale lähedane kogukond, kus saad ennast turvaliselt tunda.

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness