9 ÜLLATAVAT peavalu põhjustajat

9 ÜLLATAVAT peavalu põhjustajat

Peavalu on miski, mida arvatavasti kõik meist on elus kasvõi korra kogenud ja peab tunnistama, et see ei ole just kõige meeldivam tunne. Mis aga võiks peavalu põhjustada? Kas see oli midagi, mida sõid või söömata jätsid? Ehk on sul hoopis viimasel ajal kvaliteetsest unest vajaka jäänud? Loe edasi ja saa teada, mis üllatavad asjad võivad peavalu põhjustada.

Peavalu on miski, mida kõik meist on elus kasvõi korra kogenud ja peab tunnistama, et see ei ole just kõige meeldivam tunne. Mis aga võiks peavalu põhjustada? Kas see oli midagi, mida sõid? Ehk on sul hoopis viimasel ajal kvaliteetsest unest vajaka jäänud? Loe edasi ja saa teada, mis üllatavad asjad võivad peavalu põhjustada.

Sinu kaal

Tõesti!? Tuleb välja, et jah! Teadlased on leidnud, et ülekaalulised naised (kelle kehamassi indeks on vähemalt 30) on 35% suurema riskiga peavalude küüsi langema kui need, kelle kehamassiindeks on madalam.

Sinu iseloom

Erinevad loomuomadused nagu näiteks väga kontrolliv käitumine ja kõrged nõudmised iga asja suhtes võivad tekitada peavaluhooge. Kui tunned end ära, on ehk aeg hakata otsima endale rahustavaid tegevusi või hobisid.

Seks

Kas see tähendab nüüd, et peavalude leevendamiseks võiks seksi päevakavast välja jätta? Ära muretse, päris nii see ka pole! Ühes uuringus leiti, et 46% peavalu all kannatajaid ütlesid, et just seks põhjustab neile peavalusid. Tavaliselt on see ülekoormuse peavalu, selgitavad uurijad. See juhtub enamasti vaid meestega ning pole kuidagi ohtlik.

Pikk nädalavahetus

Nädalavahetuse peavalud juhtuvad siis, kui võtad oma rutiinist mõnepäevase pausi, ütleb just peavaludele ja migreenile keskenduv arst Dr. Alexander Mauskop. Selliste peavalude leevendamiseks peaksid ka puhkuse ajal hoidma oma uneaja võimalikult tavapärase, et tunneksid end ärgates värske ja väljapuhanuna.

Seinad

Muidugi mitte lihtsalt seinad, vaid nendel olev värv. Erinevad värvid on täis kemikaale, mille aurud võivad sul väga tõenäoliselt põhjustada peavalusid, seega remondi ajal ole valmis kannatama.

Paljud ehitusfirmad loovad selle probleemi lahenduseks aga värve, mis on peaaegu lõhnatud ja naturaalsemad ning aitavad kindlasti.

Vedelikupuudus

Vedelikupuudus ei tähenda seda, et oled väga janune. Üks suureks märgiks sellest on hoopis peavalu, millega kaasneb halb tuju, energiapuudus ja keskendusmisvõimetus.

Söögikordade vahele jätmine

On arusaadav, et sul on kiire või soovid ehk kaalu langetada, aga selleks on ka tervislikumaid viise kui söömata jätmine. See tekitab tühja kõhu tunde kõrval ja peavalusid, mis ei ole just meeldiv.

Kofeiiniga liialdamine

Veidi kofeiini võib peavalusid leevendada, kuid liigsel kofeiinil on hoopis vastupidine mõju. Proovi mitte üle pingutada ja piirata enda kohvi tarbimist, et peavalud väheneksid.

Liikumatus

Rootsi teadlased leidsid oma uuringus, et regulaarselt trenni tegevad inimesed kogevad märkimisväärselt vähem peavalusid kui need, kes üldse aktiivselt ei liigu. Proovi kasvõi päevas pool tundi kiirkõndi, et tunneksid end paremini. Peavalude kadumise kõrval paraneb ka sinu üleüldine tervis.

Unepuudus

Kui magad öösiti vähem, kui 7 tundi, ole valmis taluma veidi peavalu, sest unepuudusega kaasnevad kindlasti peavaluhood.

Allikas: Health.com