Reklaam sulgub sekundi pärast

Aga palun: treenitud ja seksika keha 4 salanippi!

Sa soovid paremat füüsilist vormi, tugevamat tervist ja muidugi vabaneda tüütutest lisakilodest, kuid siiamaani pole see mingil põhjusel õnnestunud. Naisi, kes tahaksid olla saledamad, on palju ning kindel on see, et alati on kusagil keegi, kes pole oma kehaga rahul. 

Kui sa aga oled vastu võtnud otsuse, et nüüd on tõepoolest käes aeg teha oma elustiilis muudatus ning saavutada selline figuur, nagu sa salamisi alati tahtnud oled, siis see lugemine aitab sind kindlasti.

Sa soovid paremat füüsilist vormi, tugevamat tervist ja muidugi vabaneda tüütutest lisakilodest, kuid siiamaani pole see mingil põhjusel õnnestunud. Naisi, kes tahaksid olla saledamad, on palju ning kindel on see, et alati on kusagil keegi, kes pole oma kehaga rahul. 

Kui sa aga oled vastu võtnud otsuse, et nüüd on tõepoolest käes aeg teha oma elustiilis muudatus ning saavutada selline figuur, nagu sa salamisi alati tahtnud oled, siis see lugemine aitab sind kindlasti.

Mis trenni teha, kuidas trenni teha, mida süüa ja mida mitte? Allpool on 4 olulist pidepunkti, millest tasub kindlasti kinni pidada, sest vastasel juhul võivad reaalsed silmaga nähtavad tulemused vaid unistuseks jääda.

1. Keha vajab erinevaid treeninguid: intervall ja jõutrenn

Selleks, et kaalust alla võtta, lihasmassi kasvatada, rasvaprotsenti madalamaks saada ja vastupidavust arendada, tuleb teha erinevaid trenne. Kõige paremad on intervall-treeningud. Paar korda nädalas võiks kindlasti jooksmas käia või mõnda muud kõrge intensiivsusega kardio trenni teha - oluline on intervall ehk pulsi üles ajamine, pulsi alla saamine ja selle kordamine. 

Näide: jookse kolm korda nädalas 50 minutit järjest nii, et 10 minutit on pulss pigem kõrge, siis paar minutit jooksed aeglaselt, vajadusel kõnnid - et pulss taastuks. Korda seda intervalli ning katsu 50 minutit vastu pidada. Alguses piisab kui jooksed koos puhkepausidega 30 minutit. Eesmärgiks on võhma arendamine ja rasvapõletus - intervall on selleks parim. 

Lisaks tasub paar korda nädalas jõutrenni teha - mida rohkem lihasmassi sinu kehas on, seda rohkem sinu keha rasva põletab ja seda suurem on kalorite kulu ja rasvapõletus. Lihased põletavad kaloreid väga tõhusalt! Siinkohal sea sammud jõusaali või mine rühmatrenni, kus kasutatakse lisaraskuseid. 

2. Ära tarbi tühja toitu

Kui sa teed trenni, siis sinu keha vajab rohkem toitu ja siinkohal on väga oluline süüa toitu, millel on kõrge toitainesisaldus. Tühjad suhkrurohked söögid ei toeta lihaste arengut ning löövad vererõhu kõikuma, mille tulemusena ei jaksa sa trenni teha, sul tekivad ootamatud näljasööstud ja lihased ei arene. Ka rasvaprotsent ei lange - toitumine on väga tähtis ja see, mida sa sööd, on punkt üks!

Mida siis võiks rohkem tarbida, mida vähem ja mida üldse mitte - siin on väike ülevaade, millest peaks abi olema.

Jäta menüüst välja:

- poemahlad, limonaadid, nisujahu (sai, saiakesed, pirukad, küpsised jne), kiirtoit (külmutatud pitsad, burgerid, friikartulid, krõpsud jne), vorst, vorstilaadsed tooted, piimašokolaad, kommid, kõikvõimalikud poolfabrikaadid, margariin, majonees ja muud rasvased kastmed.

Piira tarbimist:

- kohv, alkohol, tume šokolaad, halvaa, rasvane juust, liha, kartul, riis, mesi, kiirnuudlid, pasta, pelmeenid (ei täida korralikult kõhtu)

Tarbi julgelt:

- vesi, roheline tee, kodujuust, väherasvane kohupiim, väherasvane juust, kana, kalkun, kala, köögiviljad, rohelised salatilised, tatar, kinoa, puuviljad, täisteratooted (pudrud, müslibatoonid, müslid, leivad, karaskid - jälgi, et nende suhkrusisaldus 100 grammi kohta oleks alla 20 grammi), pähklid-seemned, muna, kookospiim, kitsepiim, pähklipiimad, keefir, jogurt (väldi väherasvaseid jogurteid - neis on palju süsivesikuid), kvaliteetsed õlid (2 sl päevas on sobiv kogus).

3. Ära pea dieeti, ära näljuta ennast

Söö iga paari tunni tagant ning ära jäta ühtegi söögikorda vahele - nälgimisega teed oma kehale vaid halba - ainevahetus aeglustub, rasv hakkab kogunema ja enesetunne muutub nõrgaks. Jäta meelde, et kalorid ei ole lihtsalt kalorid - selles on suur vahe, kas sa sööd ära 350 kalori ulatuses jäätist või täisterahelbeputru. Jäätis ei täida kõhtu ega anna organismile, seda, mida ta vajab. Puder täidab kõhtu! Kui sul on magusaisu, sega maitsestamata jogurti sisse hakitud kuivatatud datleid, mett, kaneeli või toorkakaod. Chia-seemned on samuti hea valik - sega need jogurti sisse ja jäta ööseks külmikusse, et seemned saaksid paisuda - tulemuseks on mõnusalt tummine pudingulaadne magustoit, mis on tervislik ja maitsev. 

4. Sa valid elustiili, mitte ajutise eluviisi

Tervislik toitumine ja liikuv eluviis teeb õnnelikuks. Kui sa õpid korralikult sööma, ei ole sinu kõht tühi. Kui sa teed trenni, liigutad ennast iga päev, siis oled sa tervem, sul on tugevam immuunsussüsteem, rohkem energiat ja ilusam figuur. Peeglisse vaadates vaatab vastu õnnelik ja positiivne inimene, kes armastab iseennast ning ei koorma oma keha kiirtoiduga. Samas - ära unusta, et endale ei tohi midagi keelata! Kui sa tahad vahel harva peotäit kartulikrõpse või muud ebatervislikku, siis see ei tee sinule halba. Treenitud naised ja muidugi ka mehed võivad endale ka patustamist lubada, ent sageli nad lihtsalt ei tunne selleks vajadust ... 

Sul on võimalus oma elustiili muuta, tee seda kasvõi sammhaaval. Tulemus on seda väärt.

Allikas: internet

Toimetas: Karin Karu