Armastus ja tume šokolaad mõjuvad hästi sinu südamele

Armastus ja tume šokolaad mõjuvad hästi sinu südamele

Teadlastel on kõikidele magusasõpradele ja romantikutele hea uudis! Nimelt selgus värskest uuringust, et armastus ja tume šokolaad hoiavad sinu südame tervena.

Teadlastel on kõikidele magusasõp-radele ja romantikutele hea uudis! Nimelt selgus värskest uuringust, et armastus ja tume šokolaad hoiavad sinu südame tervena.

Kuid miks see nii on? “Õnnelikus ja läheda-ses suhtes olevad inimesed kipuvad vähem suitsetama, olema füüsiliselt aktiivsemad ja omama hästi väljakujunenud sotsiaal-võrgustikku. Neil on ka suurema tõenäosusega vähem stressi ja ärevust iga-päevaelus,” räägib kardioloog Julie Damp. Kõik need tegurid mõjutavad suuresti südame tervist, vahendab in.news.yahoo.com.

Ühe tõestamata teooria kohaselt kutsub armastav suhe esile neurohormo-naalse muutuse, millel on positiive mõju kogu organismile. Sealhulgas ka kardiovaskulaarsele süsteemile.

Mitmed uurimused on näidanud, et südamele mõjuvad hästi ka punane vein ja tume šokolaad. “Tume šokolaad ja punane vein sisaldavad flavonoide, mis on antioksüdandid. Viimastel on organismis mitmeid positiivseid efekte, mõjutades ka kardiovaskulaarsüsteemi. Tumedat šokolaadi seostatakse madalama vere-rõhu ja veresuhkrutasemega ning veresoonte lõdvestumise parandamisega,” räägib Dump.

Lisaks rõhutab kardioloog, et nii šokolaadi kui veini positiivne mõju on veel uurimisjärgus. Ülemäärane tarbimine võib kaasa tuua hoopis suurenenud riski terviseprobleemideks. Damp’i sõnul ei tasu uurimistulemusi ka nii kindlaks pidada, et julgustada alkoholi mittetarbivaid inimesi veini jooma.

 

Triin Tisler

 

 

Sarnased artiklid