ARST: PALJUD LASTE HAIGUSED on tekkinud lihtsalt suhkru ületarbimisest!

ARST: PALJUD LASTE HAIGUSED on tekkinud lihtsalt suhkru ületarbimisest!

Jäätis, kook ja küpsised on üüpiline osa lapse päevasest toitumiskavast, kuid kas oled ikka teadlik, kuidas see sinu lapsele mõjub? Suhkru kasulikkusest ja kahjulikkusest räägivad arstid meile igapäevaselt, kuid ometi ei võta enamus meist seda tõsiselt. Kas oleks aga aeg?

Jäätis, kook ja küpsised on tüüpiline osa lapse päevasest toitumiskavast, kuid kas oled ikka teadlik, kuidas see sinu lapsele mõjub? Suhkru kasulikkusest ja kahjulikkusest räägivad arstid meile igapäevaselt, kuid ometi ei võta enamus meist seda tõsiselt. Kas oleks aga aeg?

Kas teadsid, et vähemalt 16% laste ja teismeliste päevasest kalorikogusest tuleb lisatud suhkrutest? Ei ole üllatus, et liigne suhkur põhjustab hammaste kattu, hüperaktiivsust, ülekaalulisust ning äärmuslikematel juhtudel isegi diabeeti, kuid vanematel pole endiselt aimugi, et suhkur suudab põhjustada ka teisi kroonilisi vältimatuid terviseprobleeme.

Üks tavalisematest suhkru tagajärgedest lastel on külmetussümptomid, ütleb tunnustatud Ameerika laste nina-, kurgu- ja kõrvaarst Dr. Julie L. Wei, kes mainib, et paljud tema patsientidest kurdavad kroonilise nohu ja köha üle, kuid ei tule selle pealegi, et tegemist võib olla liigse suhkru tarbimise tagajärjega.

Mõndadel lastel diagnoositakse isegi allergiaid ilma testide tegemiseta, sest sümptomid näivad olevat reaalsed. Tegelikult võivad need olla tingitud aga suhkru üledoosist. Wei selgitab, et kui me saaksime sümptomitest lahti, ei olekski igasuguseid ravimeid vaja.

Paljud lapsed, kel on diagnoositud mao reflukshaigus, saavad tihti käsimüügist ebavajalikke ravimeid, mis tegelikult nende tervist kahjustavad. Reaalsuses tuleks aga sügavamalt uurida suhkru tarbimist, sest just suhkru üledoosi tõttu on nõrgenenud lapse immuunsüsteem ja igasugused haigused kipuvadki tekkima. Ometi oleks võimalik neid ennetada, eemaldades lapse menüüst kohutavad kogused maiustusi, millesse on lisatud ohtralt suhkrut.

Allikas: Foxnews.com