ARSTID HOIATAVAD: uus nahahaigus on liikvel

ARSTID HOIATAVAD: uus nahahaigus on liikvel

Kui siiamaani on psühholoogilistest haigustest enim tähelepanu keskmes olnud erinevad toitumishäired, siis nüüd lisandub sellesse nimistusse veel üks uue ajastu häire, mis on hoopiski seotud näonahaga. Haigus kannab nime poreksia ning kujutab endast ebanormaalselt hirmu suurte pooride ees.

Kui siiamaani on psühholoogilistest haigustest enim tähelepanu keskmes olnud erinevad toitumishäired, siis nüüd lisandub sellesse nimistusse veel üks uue ajastu häire, mis on hoopiski seotud näonahaga. Haigus kannab nime poreksia ning kujutab endast ebanormaalset hirmu suurte pooride ees.

Poreksiat peetakse viimase aja suurimaks nahaprobleemiks just noorte naiste seas ning arstid pidid sellele haigusele isegi eraldi nime panema, mis tähendab, et tegu on leviva häirega.

Sisuliselt on haiguse sümptomiteks suur ärevus oma näonaha olukorra ees – veedetakse üha enam aega peegli ees ning uuritakse hirmuga oma naha olukorda ning pigistatakse poore. 

Suured poorid on tihtipeale geneetilised ehk siis siis neist ei ole võimalik lahti saada. Küll aga on võimalik poore mõningate iluhooldusvahendite abil ahendada.

Kui sa tunned, et sa muretsed oma näonaha pärast liiga palju ning ei suuda ennast peeglist eemale hoida, siis tasub nõu pidada nahaarstiga.

Allikas: Dailymail