ARSTID HOIATAVAD: VIHASENA trenni tegemine on ohtlik

ARSTID HOIATAVAD: VIHASENA trenni tegemine on ohtlik

Need, keda on väiksest peale õpetatud end spordiga “välja elama”, peaksid ehk nüüd hakkama oma harjumusi muutma, sest Ameerika südamearstid ja uurijad on avastanud, et vihasena trenni tegemine võib olla inimesele ohtlik.

Oleme alati teadnud, et trenni tegemine on meile vaimselt kasulik tänu endorfiinide kasvule ning et liigutamine on inimesele hea ükskõik mis tujuga. Oled kurb? Mine jooksma! Oled õnnelik? Mine jooksma! Ehk oleks aga targem tossupaelte sidumisega veidi oodata…

Tuleb välja, et füüsiline koormus küll mõjutab sinu tuju positiivsel moel, kuid seda kahjuks kõrge hinnaga. Treenimine väga vihasena võib sinu südame tervisele kaasa tuua väga tõsiseid riske. Nimelt leidsid arstid, et vihaemotsioon ja füüsiline koormus kombineerituna tõstavad südameataki võimaluse ohtlikult kõrgeks.

Trenn on vaieldamatult hea stressimaandamisviis, kui seda teha ohutult ja tervislikult. Kuid järgmine kord, kui oled väga ärritunud, mine parem jalutama. Juba Hippocrates ütles, et kõndimine on inimese parim ravim.

Allikas: Bustle.com