Muusikafestivalid põletavad tohutult kaloreid!

Muusikafestivalid põletavad tohutult kaloreid!

Kui muretsed suvel eesootava festivalikülastuse eel, kuidas see su taljele mõjub, siis ära enam karda: uus uuring tõestab, et festival mõjub salendavalt!

Kui muretsed suvel eesootava festivalikülastuse eel, kuidas see su taljele mõjub, siis ära enam karda: uus uuring tõestab, et festival mõjub salendavalt!

Tavaliselt seostatakse igasugu suviseid muusikafestivale rämpstoiduõgimise ja ebatervislike eluviisidega, kuid värskest uuringust selgub, et keskmine festivalikülastaja ehk naine põletab ühe päeva jooksul 2400 kalorit vaid lava ees tantsides, vahendab FemaleFirst. Mehed samal ajal põletavad sedasi tervelt 3086 kalorit. Ja sinna hulka ei ole arvestatud ju festivalialal ringiliikumist!

Arvestades seda, et naiste soovituslik kaloritarbimise hulk ühe päeva kohta on 2000 ja meestel 2500, tähendab see, et festivalikülastajad langetavad kaalu, parandavad füüsilist vormi ja võivad soovi korral ka tervislikku joont järgida. 

Et festival tervist ei laastaks, pea silmas järgmisi punkte.

Joo piisavalt: muidugi tahad hea bändi kõrvale nautida oma lemmiknapsi, kuid see ei tähenda, et sa samal ajal vett ei võiks tarbida. Hoolitse selle eest, et päeva jooksul ikka liitri või parem, poolteist liitrit vett ära jooksid. See aitab lisaks pohmelli ennetada!

Vitamiinid! See, et sa külastad festivali, ei tähenda, et peaksid sööma rämpsu. Tänapäeval on festivalidel piisavalt suur toiduvalik ja sul on täiesti võimalik eelistada friikatele ja hapukoorekastmele mõnd tervislikumat alternatiivi.

Ole informeeritud: kuigi tühi kõht sunnib sind tihti haarama lähimat burgerit ja vastikut töödeldud liha, mis rikkalikult süsivesikuid täis, proovi seda valikut vältida. Säärased toidud on tervisele kahjulikud ja täidavad kõhtu lühiajaliselt ning kokkuvõttes kulutad rohkem raha. Söö hommikuti marju ja putru, täisterakukleid ja lõunaks rauarikkaid toite.

Ole alati valmis. Festivalialal võivad olla tohutud järjekorrad, milles ootamine tekitab isu midagi näksida. Selleks varu oma kotti tervislikke snäkke nagu puuviljad, riisigaletid, kuivatatud puuviljad jmt. 

Tantsi! See on kõige kaloreidkulutavam ja toonustparandavam tegevus, mida sa festivalil ette saad võtta. See, kas sul tantsuoskusi on või ei ole, pole korralikul muusikafestivalil üldse oluline. 

 

Buduaar.ee